Projekty domów na wąską działkę: do 12, 14 i 16 metrów | Blog Tadeks

Blog

Wąska działka to nie problem. Projekty domów na wąską działkę!


27 stycznia, 2021

Jeszcze do niedawna wydawało się, że wykonanie projektu domu na wąską działkę jest problematyczne. Natomiast, aktualnie okazuje się, że nie jest to wcale problem. Jeśli ktoś podejmie decyzję o wybudowaniu domu na niewymiarowej działce, to już nie musi obawiać się, że napotka jakiekolwiek trudności.

 

Spełnienie wymagań określonych w prawie budowlanym

 

Należy jedynie pamiętać o tym, że projekty domów na wąską działkę muszą spełniać wymagania, jakie są ściśle określone w prawie budowlanym. Zwykle budynek musi być wyższy i węższy, co oczywiście nie oznacza, że nie zapewni komfortu mieszkańcom. Tym bardziej że dla doświadczonych architektów problemem nie są projekty domów na wąskie działki przeznaczone dla kilkuosobowej rodziny. Każdy taki obiekt będzie mieć garaż, przestronny salon i wszystkie pomieszczenia użytkowe. Mogą to być również domy w zabudowie szeregowej lub bliźniaczej. Dlatego dom na wąską działkę będzie dokładnie taki, jak oczekuje tego inwestor.

dom na wąską działkę

 

Projekty domów na wąską działkę do 12 metrów

 

Jeśli chodzi o domy na wąską działkę do 12 metrów, to nie odbiegają one w żaden sposób funkcjonalnością od standardowych projektów. Aranżacja będzie w nich dopasowana do specyficznych warunków.

 

Projekt na wąską działkę do 14 metrów

 

Decydując się na dom parterowy na wąską działkę do 14 metrów, można wybrać albo dom letniskowy albo całoroczny. Taki dom również można zorganizować perfekcyjnie pod kątem zagospodarowanej przestrzeni.

 

Projekty domów na działkę do 16 metrów

 
Doskonale opracowane projekty domów parterowych na wąską działkę do 16 metrów mogą być domami: bliźniaczymi, szeregowymi lub wolnostojącymi. W projekcie uwzględnione są proporcje bryły budynku oraz powierzchni ogrodu. Można również zdecydować się w tym zakresie na dom z użytkowym poddaszem.

 

Back to blog