Technologia | Producent domów energooszczędnych, pasywnych, drewnianych, prefabrykowanych

Technologia

W dzisiejszym świecie, gdy społeczeństwa coraz większy nacisk kładą na konieczność ochrony środowiska i zmniejszenie zanieczyszczenia naszego otoczenia, niezwykle ważnym elementem jest nasz najbliższy ekosystem to gdzie jemy, śpimy, spędzamy życie – tym ekosystemem jest nasz dom! Gdy poszukujemy zatem nowoczesnych technologii budownictwa coraz częstszym i oczywistym wyborem staje się technologia ciężkiego prefabrykatu drewnianego w systemie TFH. Jest to najlepsze rozwiązanie dla współczesnego inwestora,  które łączy w sobie nie tylko bliskość natury czy korzyści dla portfela, ale stanowi również miejsce integracji najnowszych systemów technologii takich jak kontrolowana wentylacja czy doskonała izolacja cieplna.

 

Prefabrykowane domy drewniane zawitały do Polski pod koniec lat 80’ – jest to więc relatywnie młoda technologia wznoszenia domów w naszym kraju. Sentencja ‘prefabrykat’ jest kojarzona z płytami betonowymi stosowanymi przy produkcji blokowisk w latach 80’- 90’, natomiast prefabrykowany dom z drewna – dosyć często kojarzony jest z tzw. budynkami “kanadyjskimi”. Chodź obie technologie opierają się na stosowaniu drewna jako surowca do produkcji, są one niejednorodne i diametralnie różnią się zarówno samym procesem produkcji jak i warunkami technologicznymi.

 

Wznoszenie domów w technologii prefabrykowanej drewnianej jest szeroko rozwinięte i postrzegane w krajach skandynawskich jak i u naszych zachodnich sąsiadów jako najbardziej rentowne. Prefabrykowane domy drewniane, to gotowe elementy domu, jego konstrukcja to – (ściany wewnętrzne i zewnętrze) dach i stropy wykonane w technologii drewnianej. Elementy prefabrykowane są produkowane przez wykwalifikowanych pracowników w naszej fabryce na nowoczesnym parku maszynowym, skąd gotowe elementy, zawierające już otwory okienne czy instalację są transportowane na plac budowy a na miejscu układane za pomocą dźwigu. Montaż budynku w zależności od bryły powstaje w około 1-5 dni już pierwszego dnia możemy cieszyć się jak w błyskawicznym tempie powstaje nasz wymarzony budynek.

 

Domy muszą być w stanie dostosować się do zmian w życiu swoich mieszkańców, tak też dzieje się w wypadku budynków stawianych przez Tadeks Fertig Haus. Jest to możliwe dzięki stosunkowo niewielkiemu ciężarowi i modularnej strukturze domów drewnianych – przebudowę strychu, dobudowę kolejnego piętra, usunięcie ściany lub tylko modernizację można przeprowadzić szybko, prosto i praktycznie. Konstrukcje drewniane oferowane przez firmę Tadeks Fertig Haus skracają czas pracy przy rozbudowie, można je dostarczyć nawet do miejsc o ograniczonym dostępie. Ciężkie prefabrykaty drewniane, tworzone są zgodnie z obowiązującymi normami i zasadami polskiego prawa budowlanego. Niemniej jednak, po zastosowaniu dodatkowej izolacji (która, jest oferowana przez firmę Tadeks Fertig Haus jako stand.) i rozwiązań technologicznych można w całkiem praktyczny sposób wznosić budynki w konstrukcji drewnianej o niskim a nawet zerowym bilansie energetycznym.

 

W technologii prefabrykowanej drewnianej, słowo „SOLIDNY” nabiera nowego – niespotykanego na rynku budownictwa w Polsce znaczenia. Jest ono powiązane nie tylko z wytrzymałością, ale również jakością, precyzją i wysoką energooszczędnością. Elementy domu przygotowywane są w suchej i ciepłej hali fabrycznej, bez styczności z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi – pozwala to skupiać nam się na precyzyjnym wykonaniu ścian i elementów co jest dla nas sprawą kluczową.

 

W Tadeks Fertig Haus – czujemy potrzebę produkowania domów, które odzwierciedlają naszą wizję i pasję jaką darzymy budownictwo wysoko energooszczędne a ponieważ do każdego zamówienia podchodzimy indywidualnie i wykonujemy je ręcznie traktujemy to jako – nasze arcydzieło z którego jesteśmy dumni.