Domki modułowe letniskowe: co to, realizacja, cena | Blog Tadeks

Blog

Nowoczesne domki modułowe letniskowe idealne na działkę


23 września, 2020

Chcesz odpocząć od miejskiego zgiełku? Relaks na działce z dala od ruchliwych ulic, biurowców lub bloków to wspaniała alternatywa dla weekendu spędzonego w klubach, barach lub mieszkaniu. Dzięki spokojowi i bliskości z naturą wyciszysz się i odpoczniesz od hałasu, mediów, czy tłumów, z którymi masz do czynienia na co dzień.

Spis treści

Czy na taką formę regeneracji mogą pozwolić sobie jedynie osoby, które dysponują domem jednorodzinnym i ogrodem? Nic bardziej mylnego. Wystarczy niewielki domek letniskowy i działka rekreacyjna. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat kosztów budowy i eksploatacji, możliwości oraz dostępnych wariacji? Prezentujemy nowoczesne domki modułowe letniskowe, które w ciągu kilkunastu dni mogą stanąć na Twojej działce.

 

Kilka podstawowych informacji

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że nie każdy nasz czytelnik jest ekspertem w dziedzinie nieruchomości. Jeśli dotychczas nie miałeś/aś kontaktu z modułową technologią budownictwa lub domkami letniskowymi, możesz nie wiedzieć, co je charakteryzuje. Przedstawiamy więc podstawowe informacje o nowoczesnych domkach modułowych letniskowych.

 

Co to jest domek letniskowy?

Są to niewielkie nieruchomości, które przystosowane zostały do eksploatacji głównie w sezonie letnim (jak sama nazwa wskazuje). Domki  modułowe letniskowe posiadają zazwyczaj metraż nieprzekraczający 35 m2. Dlaczego? Ponieważ obiekty poniżej 35 m2 mogą być jedynie zgłoszone, a inwestor nie musi ubiegać się o pozwolenie na budowę. Wiąże się to z ogromną optymalizacją kosztów, obowiązków i czasu. Domki letniskowe mogą posiadać dostęp do bieżącej wody, energii elektrycznej i kanalizacji. Mogą być również przystosowane do eksploatacji całorocznej, lecz nie mogą one stanowić głównego miejsca zamieszkania.

 

 domki modułowe letniskowe

Co to jest nowoczesne budownictwo modułowe?

Budownictwo modułowe to metoda pozwalająca na produkcję nieruchomości jej konstrukcji w fabryce. Prefabrykaty gotowe do montażu przewożone są na teren budowy i tam dopiero składane są w całość zgodnie z projektem. Jest to technika, która najczęściej wykorzystywana była m.in. przy budowie osiedli z tzw. wielkiej płyty w latach 80-tych i 90-tych. Modułowe domki letniskowe mogą więc powstawać z różnych surowców i materiałów – od keramzytu po drewno.

 

Szybkość realizacji

Czasy, w których większość osób podejmowała decyzję, by samodzielnie wybudować domek letniskowy, minęły bezpowrotnie. Dlaczego? Ponieważ brakuje nam czasu, cierpliwości, narzędzi i umiejętności. Posiadamy natomiast więcej środków i możliwości, które pozwolą nam korzystać ze swojej nieruchomości letniej już po kilku tygodniach od momentu inwestycji. Domy prefabrykowane powstają w fabryce. W przypadku popularnych domków letniskowych o małej powierzchni, wiele firm ma przygotowane gotowe konstrukcje. Dzięki temu w zaledwie kilka od zamówienia, są one gotowe do montażu na posesji inwestora. W praktyce można ocenić, że cały proces zorganizowany przez profesjonalistów, nie będzie trwać dłużej niż miesiąc – zakładając brak jakichkolwiek komplikacji.

 

Domki modułowe letniskowe – cena, czyli główny argument

Koszt zależy w dużej mierze od wybranej technologii. Można uznać, że nowoczesne modułowe domki letniskowe mieszczą się w przedziale od 1000-2000 złotych za m2. Na cenę ma oczywiście wpływ również skomplikowanie projektu i renoma producenta. Warto więc podejść do tematu w sposób rozsądny i skorzystać z wyśrodkowanej opcji. Uznając, że granica 1500 zł brutto za m2 to zadowalająca propozycja, należy spodziewać się wysokiej jakości konstrukcji.

Back to blog

KONTAKT

 

TADEKS FERTIG HAUS sp. z o.o. sp. k.
42-141 Przystajń/Polska

woj. śląskie

zakład produkcyjny: ul. Przemysłowa 1

 

NIP: PL5742062795

REGON: 368136059

KRS: 0000693102

 

NAPISZ LUB ZADZWOŃ

 

infolinia: +48 (34) 388 20 06
tel./fax+48 (34) 319 12 05
tel. kom. +48 691 524 232

tel. kom. +48 664 420 378
tel. kom. +48 602 513 324

tel. kom. +48 664 420 379

 

mail: biuro@tadeks.pl

 

Top