Jak urządzić komfortowe poddasze? | Blog producenta domów Tadeks

Blog

Jak urządzić komfortowe poddasze?


18 stycznia, 2019

Mieszkania z poddaszem mają swój niepowtarzalny klimat, są przytulne, a także przepełnione niezwykłym ciepłem. Można dzięki niemu zaaranżować sypialnię, zyskać więcej miejsca dla dzieci czy stworzyć miejsce do wypoczynku i rozrywki. Aranżacja poddasza wymaga jednak dobrego projektu i przemyślanego planu. Największym ograniczeniem są skosy, które nierzadko zabierają nam nawet połowę powierzchni pomieszczenia. Jak urządzić poddasze, aby było miejscem zarówno klimatycznym, jak i komfortowym?

 

Dom z poddaszem – przygotowanie projektu

 
Wszystko zaczyna się od przygotowania. Jeżeli bezbłędnie zrealizujesz ten etap, będziesz już bardzo blisko sukcesu. Warto skorzystać z pomocy projektanta i architekta, który oceni Twoje poddasze eksperckim okiem. Ponadto zapoznaj się z inspiracjami aranżacji wnętrz ze skosami, dowiedz się jak zaplanować przestrzeń, która nie zawsze pozwala na pełną swobodę ustawiania mebli. Dom z poddaszem to ogromne możliwości powiększenia przestrzeni mieszkalnej, ale należy pamiętać, by robić to w sposób przemyślany, aby w pełni wykorzystać jego potencjał.
Dobry projekt domu z poddaszem to przede wszystkim odpowiednie oświetlenie wnętrza. Ważny jest bowiem nie tylko wybór dobrych okien o niskim współczynniku przenikania ciepła i z praktycznym systemem otwierania, lecz także ich właściwe rozmieszczenie. Ponadto aranżacja poddasza wymaga od Ciebie wyboru stylu, w jakim chcesz urządzić wnętrze. W przypadku skosów doskonale sprawdzą się klimatyczne lofty, romantyczny styl prowansalski, chłodny i surowy industrial, a także minimalistyczny i ciepły styl skandynawski.

aranżacja poddasza sypialnia

 

„Twoje” miejsce, czyli sypialnia na poddaszu

 

Poddasze to idealna przestrzeń do aranżacji najbardziej prywatnej i intymnej strefy domu, czyli sypialni. Szczególnie przy dużych skosach jest to dobre rozwiązanie, ponieważ strefa do wypoczynku nie wymaga dużej liczby mebli. W zupełności wystarczy duże łóżko z wygodnym materacem, szafa na ubrania, a pod skosem praktyczne, niskie półki oraz szafki, dzięki którym zwiększysz przestrzeń do przechowywania. Jeżeli masz więcej miejsca, możesz zawiesić pod sufitem hamak lub fotel typu kokon. Wnętrze zyska wtedy jeszcze bardziej przytulny charakter.

 

Aranżacja poddasza na salon

 

Znaczną część poddasza możesz wykorzystać do aranżacji pokoju dziennego. Podziel pomieszczenie na strefy – w ten sposób na otwartej przestrzeni powstanie kącik wypoczynkowy, jadalnia, centrum rozrywki, a może nawet kuchnia. Jak urządzić poddasze, aby stało się sercem domu? Wyposaż je w duże, miękkie fotele i sofę, możesz też uzupełnić wnętrze o miękkie pufy. Przyda się również stolik kawowy i sprzęt RTV. Nie zapomnij o dużym stole z krzesłami! Jeżeli jesteś molem książkowym, możesz wygospodarować przytulny kącik z bujanym fotelem, lampą podłogową na trójnogu i minibiblioteczką.

aranżacja poddasza salon

 

Poddasze dla dzieci

 

Wykorzystaj poddasze, aby stworzyć przestrzeń dla najmłodszych. Dzieci będą miały więcej miejsca do zabawy, a Ty więcej okazji do odpoczynku w ciszy i samotności. Skosy wykorzystaj do stworzenia „kryjówki” dla malucha – dużo poduszek, miękkie pufy, skrzynki, pudełka na zabawki oraz szafki z dużą liczbą półek. Biurko postaw w najlepiej doświetlonym miejscu, a szafę w najwyższym punkcie. Aranżacja poddasza dla dziecka wymaga jednak zastosowania dodatkowych zabezpieczeń. Umieszczone nisko okna wyposaż w klamki zamykane na kluczyk, aby maluch nie mógł samodzielnie ich otworzyć.

Dom z poddaszem to ogromne możliwości aranżacji przestrzeni, więcej miejsca i wyższy standard. Możesz na nim stworzyć pracownię lub biuro, a jeżeli często śpią u Ciebie bliscy, również pokój gościnny.

Back to blog

KONTAKT

 

TADEKS FERTIG HAUS sp. z o.o. sp. k.
42-141 Przystajń/Polska

woj. śląskie

zakład produkcyjny: ul. Przemysłowa 1

 

NIP: PL5742062795

REGON: 368136059

KRS: 0000693102

 

NAPISZ LUB ZADZWOŃ

 

infolinia: +48 (34) 388 20 06
tel./fax+48 (34) 319 12 05
tel. kom. +48 691 524 232

tel. kom. +48 664 420 378
tel. kom. +48 602 513 324

tel. kom. +48 664 420 379

 

mail: biuro@tadeks.pl

 

Top