Historia Firmy | Producent domów energooszczędnych, pasywnych, drewnianych, prefabrykowanych

Historia Firmy

Zabierzemy teraz Państwa w podróż, która przedstawia bogatą bo +30 letnią historię firmy Tadeks Fertig Haus od tego czasu zrealizowaliśmy kilkaset projektów, poznaliśmy i wdrożyliśmy najlepsze rozwiązania budowlane, pomogliśmy wielu inwestorom i rodzinom zrealizować ich marzenia – marzenia związane z budową własnego upragnionego domu. Tworzyliśmy bardzo skomplikowane projekty, a co najważniejsze zapewniliśmy inwestorom nieoczekiwane doznania z budowy i użytkowania naszych konstrukcji i usług. Zachęcamy do zapoznania się z naszą długoletnią historią – mamy nadzieję, że pozwoli to Państwu poznać nas bliżej, i zademonstruje sposób w jaki dzielimy się naszą pasją – budowy domów prefabrykowanych.


 

 

2021-2022: budowa nowoczesnego zakładu produkcyjnego i zwiększenie mocy produkcyjnych. Istotą produkcji budynków prefabrykowanych oferowanej przez Tadeks Feritg Haus jest zespół wykwalifikowanych pracowników oraz zaawansowane technologicznie wyposażenie parku maszynowego. Dzięki takiemu połączeniu produkujemy produkty wysokiej jakości z wieloletnią gwarancją. Dzięki nowej inwestycji uzyskujemy ponad 2500m2 nowej powierzchni produkcyjnej i magazynowej.

 

 

2019: Dzięki trafnym decyzjom biznesowym, takim jak wprowadzenie na rynek nowego przekroju ściany z akumulacją cieplną – nasza firma Tadeks Fertig Haus sp. z o.o. sp. k. jako 7/500 firma w regionie otrzymuje dotację na rozwój innowacyjnego produktu. Staramy się słuchać co mówi biznes i podążać za tymi podpowiedziami, tak by kolejne środki, również te przeznaczone na transformację naszego przedsiębiorstwa, trafiały w potrzeby naszych pracowników i klientów, tak aby były fundusze pozyskane i zarobione były wykorzystane w sposób efektywny.

 

 

2017: Dalszym efektem restrukturyzacji spółki jest zmiana profilu działalności z firmy jednoosobowej Z.P.H.U. Tadeks Fertig Haus na Tadeks Fertig Haus sp. z o. o. sp. k. Zarząd Tadeks Fertig Haus ma pełną świadomość faktu, iż nakłady przeznaczane na wspieranie rozwoju regionalnego to długofalowa inwestycja, na której korzystają obie strony. Satysfakcja klientów, pracowników i szacunek społeczności lokalnej to równorzędne cele, nie mniej ważne, niż wysokie zyski. Odpowiedzialny biznes to strategia zarządzania, która pozwala minimalizować ryzyko i maksymalizować szansę na powodzenie firmy w dłuższym okresie. To także umiejętność prowadzenia przedsiębiorstwa w taki sposób, aby zwiększyć jego pozytywy wkład w rozwój społeczeństwa i jednocześnie minimalizować negatywne skutki działalności gospodarczej. Zmiana profilu działalności zapewnia możliwość pewnego i długofalowego rozwoju. 

 

 

2015: Wraz z ciągłym rozwojem naszej firmy, podjęliśmy decyzję o uaktualnieniu wizerunku naszej firmy w nawiązaniu do profilu naszej działalności. Zmianie uległo nasze logo, które od 1995 roku było niezwłocznym elementem naszej firmy i rozpoznawalnym znakiem w Polsce i Europie. Dzięki silnej determinacji wielu osób zaangażowanych w rozwój firmy, jakość wykonywanych usług pozostaje na tym samym wysokim poziomie. 

 

 

 

2014: Zdobyte doświadczenie na przestrzeni ostatnich 25 lat, zaowocowało uzyskaniem certyfikacji Polskiego Instytutu Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej imienia Güntera Schlagowskiego w Gdańsku. Potwierdzając tym samym naszą pasję i najwyższą jakość w systemie budowy domów pasywnych. Firma Tadeks Fertig Haus otrzymała również zaproszenie przystąpienia do organizacji Polskiego Instytutu jako Ambasador Domów Pasywnych, po raz kolejny udowadniając pełną determinację i potrzebę budowania domów w najwyższym standardzie na rynku.

 

 

 

2013: Po otrzymaniu nominacji do tytułu Lidera Lokalnego Rynku Przedsiębiorczości województwa Śląskiego, firma Tadeks Feritg Haus – otrzymała nagrodę. Konkurs miał na celu wyłonienie spośród kilkudziesięciu tysięcy firm działających na terenie Śląska najlepszych przedsiębiorców. Kapituła brała pod uwagę takie czynniki jak: rozwój, działanie na rzecz lokalnej społeczności, zapobieganie bezrobociu, wspieranie akcji charytatywnych oraz szeroko rozumianą społeczną odpowiedzialność biznesu. Tym bardziej nam miło, że nasza dotychczasowa działalność została dostrzeżona i potwierdzona przez głosujących.

 

 

 

2012: Wyniki badań, obecne trendy a przede wszystkim wciąż rosnące ceny utrzymania domu sprawiają, że klienci zrozumieli potencjał drzemiący w energooszczędnym budownictwie w technologii drewnianej co za tym idzie zaczęli poszukiwać rozwiązań na temat optymalnego (taniego) i funkcjonalnego domu na lata. Założyciele firmy Tadeks Fertig Haus byli szczególnie zainteresowani zwiększaniem nakładów na inwestycje oraz na realizację pomysłów specjalistów, w rejonie dziedziny deweloperskiej. Otworzenie oddziału GEBCO sp. z.o.o. sp. k. było doskonałym posunięciem strategicznym – tym okresie można zaobserwować radykalnie zmiany w sposobie prowadzenia działalności reklamowej. W związku z wciąż rosnącym zainteresowaniem nie tylko na rynkach lokalnych, przeprowadzamy gruntowny proces reorganizacji – zatrudnienie wzrasta dwukrotnie, tak aby móc sprostać wciąż rosnącej liczbie zamówień.

 

 

 

2008: Wraz z rozwojem polskiego i Europejskiego rynku niezmiennie największy nacisk kładziemy na jakość, energooszczędność, szczelność budynku oraz wdrążanie nowych technologii. Doskonale zdajemy sobie sprawę że najważniejszym atutem naszej produkcji jest zachowanie najwyższej jakości oraz elastyczność względem każdego indywidualnego klienta, dzięki czemu nasza oferta nie jest ograniczona w żaden sposób. Tadeks Fertig Haus wypracował własne koncepcje technologiczne , których celem jest po raz kolejny zademonstrowanie perfekcji w produkcji domów drewnianych  – jesteśmy jedną z nielicznych firm w Polsce przynależących do prestiżowego Stowarzyszenia Dom Drewniany.

 

 

2002: Tadeks Fertig Haus kontynuuje rozwój, przenosząc swoje zainteresowanie z wymagających dużych nakładów kapitałowych rozwiązań produkcyjnych na wysokowartościowe i energooszczędne technologie budownictwa. Dzięki wewnętrznej restrukturyzacji firma mogła zapewnić wysokiej jakości konstrukcje drewniane w bardzo przystępnej cenie, zachowując wysokie standardy budownictwa.

 

 

 

1998: Na przestrzeni 3 lat (1995-1998) firma Tadeks Fertig Haus zaczęła gwałtownie się rozwijać i realizować kompleksowe zamówienia . Przełomowym momentem dla naszej firmy i całego rynku budownictwa Polsce było otrzymanie certyfikatu technologicznego DIN 1052 nadanego przez Instytut Budownictwa Drewnianego w Norymbergii. Do dziś dnia stanowi to dowód uznania i potwierdzenie najwyższej jakości wykonywanych przez nas konstrukcji na poziomie międzynarodowym.

 

 

 

1995: Kolejne lata charakteryzowały się dynamicznym rozwojem i wzrostem zapotrzebowania na budynki prefabrykowane  o konstrukcji drewnianej głównie na rynkach europejskich ale również coraz częściej i w kraju. Nowe kontrakty, coraz większe zainteresowanie skierowane w stronę budownictwa prefabrykowanego drewnianego – zapoczątkowały stworzenie działalności firmy w Polsce, pod nazwą Z.P.H.U. Tadeks Fertig Haus Tadeusz Małczak. Zdobyta wiedza na rynkach niemieckich zaowocowała i znalazła przełożenie w ilości zadowolonych klientów oraz zwolenników budynków o konstrukcji drewnianej. Założenie pozostało jedno, aby wnieść istotny wkład w realizację zadania polegającego na opracowaniu i budowie wysoko oszczędnych domów prefabrykowanych w Europie.

 

 

 

1988: koniec lat 80’ był szczególnym okresem rozwoju europejskiego budownictwa domów prefabrykowanych. Gwałtowny rozwój oraz zachwyt nad nowymi technologiami stworzyły niespotykane dotąd możliwości zarówno dla Tadkes Fertig Haus jak i dla ich klientów. Można było zatem przypuszczać, że świetlana przyszłość czeka domy prefabrykowane w konstrukcji drewnianej również w Polsce. Biorąc przykład z rynku amerykańskiego, zgodnie z zasadą, ‘że sukcesu i zysków nie ma bez ryzyka’, w połowie czerwca 1988 działalność firmy Tadeks Fertig Haus skupiła się na zdobywaniu doświadczenia na rynku niemieckim czyli jednym z pionierów i autorytetów w dyscyplinie budowy domów prefabrykowanych. Ufając, iż szansą na dynamiczny i szybki rozwój budownictwa drewnianego w Polsce jest dostarczanie najlepszej jakości oraz technologii klientom pragnącym mieszkać z w najnowszej generacji energooszczędnych domach, swoją przygodę rozpoczęliśmy od zdobycia gruntownej wiedzy i praktyki.

KONTAKT

 

TADEKS FERTIG HAUS sp. z o.o. sp. k.
42-141 Przystajń/Polska

woj. śląskie

zakład produkcyjny: ul. Przemysłowa 1

 

NIP: PL5742062795

REGON: 368136059

KRS: 0000693102

 

NAPISZ LUB ZADZWOŃ

 

infolinia: +48 (34) 388 20 06
tel./fax+48 (34) 319 12 05
tel. kom. +48 691 524 232

tel. kom. +48 664 420 378
tel. kom. +48 602 513 324

tel. kom. +48 664 420 379

 

mail: biuro@tadeks.pl

 

Top