Jak wybrać ekipę budowlaną? Poradnik | Blog Tadeks

Blog

Jak wybrać ekipę budowlaną? Praktyczny poradnik


25 czerwca, 2019

Budowa domu to nie zakup kolejnego ubrania czy nawet samochodu, to inwestycja w przyszłość naszą i naszych bliskich. Dobra ekipa budowlana stanowi fundament udanej realizacji projektu. Dzisiaj do wyboru mamy tysiące firm, które zapewniają o swojej solidności, doświadczeniu i profesjonalizmie. Nie każda potwierdza swoje deklaracje efektami, dlatego należy wiedzieć, jak wybrać ekipę budowlaną, aby nie rozczarować się zarówno jej pracą, jak też już finalnym rezultatem.

 

Gdzie i jak szukać dobrej ekipy budowlanej?

 

Można w Internecie, w lokalnej prasie, bezpośrednio w swoim mieście lub w okolicy, a także z polecenia znajomych. Która opcja wydaje się najbardziej rozsądna? Tak naprawdę każda, jednak zawsze trzeba zweryfikować, czy dobre opinie wśród dotychczasowych klientów są tymi jedynymi czy może firma ma też tych mniej zadowolonych. Jeżeli znajomy poleca Ci konkretną firmę, warto wiedzieć, dlaczego właśnie tę, zapytaj więc o kluczowe dla Ciebie aspekty. Zawsze uwzględniaj kilka firm. Każda ekipa budowlana może mieć do zaoferowania coś zupełnie innego. Porównaj oferty i sprawdź, która jest dla Ciebie najlepsza. Być może wcześniej nie dostrzegałeś pewnych atutów.

 

dobra ekipa budowlana

 

Ekipa budowlana i architekt w jednym?

 

Być może masz już projekt domu… a jeżeli nie? Ekipa budowlana nie musi być tylko firmą skoncentrowaną na realizacji już gotowego planu. Są takie, które oferują także projekty. Taka kompleksowa usługa jest możliwa dzięki współpracy kilku specjalistów. Ponadto to bardzo dobra opcja, ponieważ ekipa budowlana od początku uczestniczy w tworzeniu projektu i tym samym nic jej nie zaskoczy w trakcie jego realizacji. Istotne jest także to, że budowa domu w takim przypadku trwa znacznie krócej, a cena też może być bardziej atrakcyjna. Zastanawiając się, jak wybrać ekipę budowlaną z architektem, trzeba koniecznie zapoznać się z portfolio firmy. Dowiedz się też, jak duży wpływ masz na powstający projekt.

 

Bo koszty są ważne

 

Zanim zdecydujesz się na konkretną ekipę budowlaną, chcesz zapewne wiedzieć, ile będzie Cię kosztować budowa domu. Każda firma ma inny cennik, co oznacza, że możesz albo przepłacić albo zaoszczędzić. Profesjonalna ekipa budowlana przygotuje dla Ciebie darmową wycenę. Nie będzie pobierała opłaty za przedstawienie szczegółowego kosztorysu. Dla Ciebie będzie to bardzo ważny czynnik, który powinieneś uwzględnić podczas porównywania kilku ofert. Może się jednak zdarzyć tak, że ekipa budowlana za wycenę będzie wymagała dodatkowego wynagrodzenia. W takim przypadku możesz przypuszczać, że cena samej usługi też nie będzie należała do najniższych.

 

W jakiej technologii i w jakim czasie?

 

Dzisiaj domy buduje się w bardzo różny sposób. Budowlańcy mają swoje metody i techniki, którym są wierni i do których skuteczności są w pełni przekonani. Ekipa budowlana może być zespołem tradycjonalistów lub innowatorów i ludzi otwartych na to, co nowe. Druga grupa specjalistów wyróżnia się znajomością najnowszych technologii, które wykorzystuje w swojej codziennej pracy. Warto więc sprawdzić, czy ekipa budowlana podąża za najnowszymi trendami. Są takie, które inspirują się jakością Zachodu i proponuje domy prefabrykowane, czyli powstające z gotowych elementów, produkowanych w wyspecjalizowanych fabrykach. To nie tylko gwarancja wysokiej jakości poszczególnych fragmentów „budowlanej układanki”, ale również krótki czas realizacji, nawet do 3 miesięcy.

 

Wiele osób zadaje sobie pytanie, jak wybrać ekipę budowlaną. Najpierw musisz szukać w dobrych źródłach, potem porównać oferty, zwracając uwagę na koszty, dodatkowe usługi, a także wykorzystywane technologie. Niech ten wybór nie będzie przypadkowy.

 

Przeczytaj też na naszym blogu, jak wygląda tania budowa domu.

Back to blog

KONTAKT

 

TADEKS FERTIG HAUS sp. z o.o. sp. k.
42-141 Przystajń/Polska

woj. śląskie

zakład produkcyjny: ul. Przemysłowa 1

 

NIP: PL5742062795

REGON: 368136059

KRS: 0000693102

 

NAPISZ LUB ZADZWOŃ

 

infolinia: +48 (34) 388 20 06
tel./fax+48 (34) 319 12 05
tel. kom. +48 691 524 232

tel. kom. +48 664 420 378
tel. kom. +48 602 513 324

tel. kom. +48 664 420 379

 

mail: biuro@tadeks.pl

 

Top