Dom pokazowy | Producent domów energooszczędnych, pasywnych, drewnianych, prefabrykowanych

Dom pokazowy

Firma Tadeks Fertig Haus przedstawia innowacyjny projekt domu, wykonanego w technologii budynku pasywnego (U=0,15 W/m2K) o architekturze klasycznego XIX-wiecznego dworu. Niech jednak nie zbije Was to z tropu … Ta z pozoru dobrze wszystkim znana bryła budynku, dyskretne detale i stonowana kolorystyka, są przykładem doskonałego połączenia tradycji z jednoczesnym zastosowaniem nowoczesnych rozwiązań technologicznych, a przede wszystkim z energooszczędnością i ekologicznym podejściem. Budynek pokazowy powstał niedaleko naszego zakładu produkcyjnego w miejscowości Przystajń 42-141, koło Częstochowy w województwie – Śląskim wg. autorstwa biura architektonicznego z Krakowa. th_0Podstawowym założeniem projektu, była adaptacja naszej technologii (ciężkie prefabrykaty drewniane) zgodnie z wytycznymi i normami technologii domów pasywnych. Anielski Dwór wyróżnia się nie tylko niebywałą jakością wykonania i dbałością o każdy detal, ale również, co szczególnie zwraca uwagę, ukazuje jak idealnie uzupełniają się tu zarówno tradycyjna estetyka eksterieru wraz z funkcjonalnością nowoczesnego wnętrza i energooszczędnością na miarę XXI wieku. Wszystkie te czynniki sprawiają, że powstał budynek o niezwykłych parametrach energooszczędności, przyjazny środowisku naturalnemu a zarazem funkcjonalny i praktyczny. Technologia w jakiej został zrealizowany prezentowany budynek, dopiero „raczkuje“ na polskim rynku budownictwa w przeciwieństwie do innych krajów Europy Zachodniej jak Niemcy, Austria czy Skandynawia, gdzie budowa w konstrukcji prefabrykatu drewnianego, stanowi mocną podstawę tamtejszego rynku budowlanego.

 

 

Anielski Dwór to budynek, w którym na próżno szukać tradycyjnej kotłowni, jest on bowiem wyposażony w nowoczesną pompę cieplną, system rekuperacji, pasywne przeszklenia, oświetlenie LED czy odkurzacz centralny. Jednak na nic zadałaby się owa technika, gdyby nie wysoce energooszczędna konstrukcja budynku w technologii prefabrykatu drewnianego. Dzięki owej technologii możemy bowiem pozwolić sobie na niewielki wkład energii potrzebnej do ogrzania budynku przy minimalnej utracie ciepła, ponieważ współczynnik przenikania ścian budynku wynosi zaledwie U = 0,10 W/m2K (dla porównania w bud. tradycyjnych to 0,70 W/m2K – 0,120 W/m2K). Należy także wspomnieć, iż zastosowana technologia pozwoliła skrócić proces budowlany do niezbędnego minimum 3 miesięcy przy uwzględnieniu 263 m2 powierzchni netto, a z uwagi na brak występowania prac mokrych, pozwala na natychmiastowe zamieszkanie tuż po zakończeniu wszystkich robót. Powierzchnia domu to 263 m2, wedle panujących trendów w budownictwie tradycyjnym koszty ogrzania takiego domu powinny wynieść od miesięcznie (w zależności od metody ogrzewania) – w naszym domu pokazowym koszty użytkowania i ogrzewania w sezonie zimowym (listopad-marzec) wyniosły  około 1200 PLN za cały okres, tym samym utrzymując stała temperaturę powietrza 21-22 C.

th_110

 

Uwzględniając tak wiele zalet, wokół energooszczędnego i pasywnego budownictwa prefabrykowanego w konstrukcji drewna panuje „dobry klimat“. Technologia pozwala na szybkie i bezproblemowe wybudowanie wymarzonego i zdrowego domu, a preferencyjne kredyty na ten cel oraz zapowiadane od 2013 roku bezzwrotne dopłaty będą stanowiły znaczne wsparcie dla inwestorów.

 

W domu pokazowym na gości czeka możliwość obejrzenia i poczucia atmosfery jaka panuje w budowlach wzniesionych z drewna. Takie domy demonstrują unikalny klimat, niemożliwy do uzyskania w budownictwie tradycyjnym.Polacy są ogromnie przywiązani do technologii murowanych – nasz budynek niewątpliwe przyczynia się do rozwoju świadomości w tematyce domów prefabrykowanych i późniejszego ekonomicznego użytkowania.

Domy drewniane, domy modułowe, domy pokazowe, dom pasywny, domy z paczki, gotowe domy, dom prefabrykowany, dom nowoczesny, producent domów