Jak najtaniej wybudować dom? Tanie domy w budowie | Blog Tadeks

Blog

Jak najtaniej wybudować dom?


12 czerwca, 2022

Spis treści

  1. Jaki jest najtańszy dom w budowie?
  2. Budowa taniego domu – o czym warto pamiętać?
  3. Jak najtaniej zbudować dom – podsumowanie

Marzysz o własnym „kącie”, a jednocześnie nie chcesz wydawać wszystkich swoich oszczędności? Czy to oznacza, iż musisz ograniczyć się do zakupu mieszkania? Oczywiście, że nie! Wystarczy, że dowiesz się, jaki jest najtańszy dom w budowie. Dzięki temu zyskasz swoją własną przestrzeń, a przy tym zaoszczędzisz sporo pieniędzy.

Jaki jest najtańszy dom w budowie?

Wybudowanie domu niskim kosztem naprawdę jest możliwe. Jednak musisz o tym pomyśleć już na pierwszym etapie budowy, czyli podczas planowania. Zwróć uwagę na to, że największe koszty generuje piwnica, dlatego jeżeli chcesz zaoszczędzić, to z niej zrezygnuj.

Poza tym postaw na prostą formę – najlepiej sprawdzi się budynek w kształcie kwadratu bądź prostokąta. Dzięki temu na pewno uda Ci się budowa taniego domu, a jednocześnie zyskasz funkcjonalny obiekt. Ponadto zwróć uwagę na charakterystykę działki, na której chcesz postawić dom. Grząski grunt lub zbyt wilgotne podłoże zazwyczaj wymagają jeszcze większych prac podczas stawiania fundamentów, co na pewno zwiększy koszty budowy. Przeczytaj również, jaki beton na fundament najlepiej wybrać, aby budowa taniego domu była możliwa.

jaki dom wybudować najtaniej

Budowa taniego domu – o czym warto pamiętać?

Wybierz tańsze materiały

Jak tanio wybudować dom? Z odpowiednich materiałów! Czy wiesz, że aż 60% kosztów w trakcie stawiania domu, stanowią właśnie materiały budowlane? Dlatego to właśnie tu warto szukać oszczędności, choć oczywiście zachowaj też zdrowy rozsądek, żebyś nie utracił wysokiej jakości budynku.

Zauważ, że najtańszy dom w budowie, to ten wykorzystujący drewniany szkielet – sprawdź gotowe domy prefabrykowane – to również bardzo szybka opcja. Poza tym, wybierz tańszy sposób budowy ścian zewnętrznych – tutaj sporo zaoszczędzisz, gdy zdecydujesz się na betonowe lub wapienno-piaskowe bloczki. Wśród innych tanich materiałów budowlanych znajdziesz m.in.:

  • blachodachówki,
  • gotowe konstrukcje dachu,
  • ścianki działowe,
  • membranę.

Prosta konstrukcja domu

Budowa taniego domu jest uzależniona od konstrukcji oraz wielkości budynku. Jeżeli zależy Ci na elegancji, nowoczesności, a także na budżetowym rozwiązaniu, to zdecyduj się na obiekt w kształcie prostokąta lub kwadratu. Wtedy zaoszczędzisz na różnych etapach budowy, a poza tym poszczególne prace zajmą znacznie mniej czasu. Dlatego zrezygnuj z licznych wykuszy, załamań czy innych dodatków. W ten sposób zaoszczędzisz też w trakcie pokrywania dachu dachówką, a poza tym nie będzie konieczne instalowanie drogich gąsiorów. Jednocześnie masz pewność, iż taki prosty budynek zachwyci Cię swoją klasyczną formą w nowoczesnym wydaniu.
budowa taniego domu

Nie oszczędzaj na izolacji

Zwróć uwagę na to, że tani w budowie dom nie powinien generować wysokich kosztów eksploatacyjnych. Dlatego nie szukaj oszczędności w trakcie wybierania izolacji. W końcu niskiej jakości materiały sprawią, że będziesz musiał jeszcze więcej pieniędzy wydać na ogrzanie budynku bądź zabezpieczenie obiektu przed wilgocią czy wodą. Zamiast tego ogranicz liczbę okien, balkonów i tarasów, bo to właśnie w tych miejscach potrzeba najwięcej dodatkowej izolacji.

Jeżeli interesuje Cię nie tylko budowa taniego domu, ale również takiego, który nie generuje wysokich kosztów, to zastanów się nad domem pasywnym. Z nim możesz znacznie ograniczyć zapotrzebowanie na energię, wykorzystywaną do ogrzania budynku.

Negocjuj ceny

Ostateczny koszt budowy domu zależy tylko od Ciebie! W końcu wystarczy, że wybierzesz bardziej elastyczną firmę, która przykłada się do pracy – krótszy czas budowy, to też niższe koszty. Poza tym staraj się negocjować ceny, szukaj budżetowych rozwiązań i rozmawiaj z przedstawicielem firmy budowlanej. Wtedy na pewno dojdziesz do porozumienia, a jednocześnie zrealizujesz swoje marzenia o budowie taniego domu.

Jak najtaniej zbudować dom – podsumowanie

Nawet w 2022 możliwe jest, aby postawić dom taniej, aniżeli standardowo. Trzeba jednak dobrze określić swoje potrzeby, a także uważnie poznać rynek.

Na naszym blogu przeczytasz również, ile kosztuje wykończenie domu w stanie deweloperskim. Polecamy również domy energooszczędne, których budową się zajmujemy.

Back to blog

KONTAKT

 

TADEKS FERTIG HAUS sp. z o.o. sp. k.
42-141 Przystajń/Polska

woj. śląskie

zakład produkcyjny: ul. Przemysłowa 1

 

NIP: PL5742062795

REGON: 368136059

KRS: 0000693102

 

NAPISZ LUB ZADZWOŃ

 

infolinia: +48 (34) 388 20 06
tel./fax+48 (34) 319 12 05
tel. kom. +48 691 524 232

tel. kom. +48 664 420 378
tel. kom. +48 602 513 324

tel. kom. +48 664 420 379

 

mail: biuro@tadeks.pl

 

Top