Domy prefabrykowane, gotowe elementy: producent | Tadeks Fertig Haus

Domy prefabrykowane

gotowe domyDomy prefabrykowane, określane również jako domy gotowe – to domy na miarę współczesnych czasów! To innowacyjne rozwiązanie na polskim rynku budownictwa drewnianego, import z krajów skandynawskich i zachodu, gdzie niezmiennie cieszy się ogromnym uznaniem. Drewniany szkielet prefabrykowany, to obecnie jedna z najnowocześniejszych i zarazem najbardziej popularnych technologii wznoszenia domów. Poszczególne elementy budynku realizowane są na podstawie projektu w suchych warunkach odpowiednio wyposażonej hali produkcyjnej z materiałów doskonałej jakości a elementy przetransportowane na miejsce przeznaczenia, zmontowane są w bardzo krótkim czasie.

 

 

najtańsze domy prefabrykowane

Podstawową zasadą tej technologii w przeciwieństwie do tradycyjnych domów murowanych, jest niezrównanie wysoka jakość i precyzja wykonania elementów oraz szczelności połączeń poszczególnych warstw. Dzięki niezwykłej precyzji, technologia domów prefabrykowanych pozwala na budowanie doskonałej jakości domów energooszczędnych, pasywnych, a także zero energetycznych przy mniejszym (niż w przypadku tradycyjnych technologii) nakładzie finansowym i czasowym. Ściany domu prefabrykowanego mają budowę szkieletową, należy jednak pamiętać iż charakteryzują się masywniejszą bryłą od lekkich domów kanadyjskich ze względu na większe przekroje, oraz obustronne poszycie wszystkich ścian zewnętrznych i wewnętrznych odpowiednią płytą drewnopochodną.

 

 

domy prefabrykowane betonowe

 

Zalety domów prefabrykowanych

Do podstawowych zalet gotowych domów z prefabrykatów należą:

 

  • Najwyższa jakość każdego elementu – wykonywanie części składowych w specjalnie dostosowanej fabryce, zamiast na placu budowy, pozwala na dokonanie bardzo precyzyjnej obróbki każdego elementu Dzięki temu gotowe domy prefabrykowane są doskonałe już na poziomie detali a wszelkie niezgodności projektowe wychwytywane zostają na etapie produkcji elementów.
  • Niezwykle krótki czas realizacji – technologia domów prefabrykowanych jest w tej dziedzinie absolutnie bezkonkurencyjna. Już po kilku tygodniach od rozpoczęcia prac, można wprowadzić się do gotowego domu.
  • Termoizolacja zapewniająca oszczędność energii – przegrody zewnętrzne wykonywane są prawie wyłącznie z materiałów termoizolacyjnych, dzięki temu, a także niezwykłej szczelności łączeń poszczególnych przegród i dodatkowych elementów, są to doskonałe domy energooszczędne, jak i pasywne.
  • Wieloletnia trwałość – dzięki precyzyjnie dobranym materiałom, a także najwyższej precyzji wykonania, gotowe domy prefabrykowane są bardzo odporne na działanie czasu oraz czynników zewnętrznych.
  • Technologia ta pozwala na realizację dowolnego projektu, zarówno utrzymanego w klasycznej stylistyce, jak i opartego o odważne i nowoczesne wizje architektoniczne.

 

domy z prefabrykatów drewnianychGotowe domy prefabrykowane to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy cenią sobie całkowitą swobodę w projektowaniu, najwyższą jakość, a także bardzo krótki czas realizacji. Technologia drewnianego budownictwa szkieletowego jest wbrew pozorom bardzo wymagająca a jedyną wadą jej wadą mogą być niekompetentni wykonawcy. Wybierając naszą firmę decydujecie się Państwo na profesjonalizm i najwyższe kwalifikacje zdobyte w toku wieloletniego doświadczenia. Nasze prace wykonujemy z największą starannością, dlatego realizacje Tadeks Fertig Haus spełniają najwyższe europejskie i światowe standardy.

 

gotowe domy drewniane

 

Domy prefabrykowane z gotowych elementów – systemy

Systemy prefabrykacji:

 

Prefabrykacja otwarta – to system budowy domów szkieletowych z elementów prefabrykowanych. W prefabrykacji otwartej prefabrykowaniu podlegają elementy ścian zewnętrznych, na które składa się drewniana konstrukcja ściany, pokryta płytą drewnopochodną. Prefabrykacji podlegać również może konstrukcja dachowa. W systemie prefabrykacji otwartej, po zmontowaniu konstrukcji ścian i dachu wraz z poszyciem, już na placu budowy wykonuje się pozostałe prace budowlane – montaż izolacji cieplnej, montaż folii paroizolacyjnej i płyt-okładzin wewnętrznych oraz kolejnych prac.

 

Prefabrykacja zamknięta – to bardziej zaawansowany system budowy domów szkieletowych. W tym systemie już w fabryce powstają kompletnie wykonane wszystkie elementy budynku oraz wykonane są wstępne prace elewacyjne. Domy wznoszone systemem prefabrykacji zamkniętej nazywa się domami gotowymi. Montaż domu trwa kilka dni.