Domy prefabrykowane: gotowe elementy betonowe i drewniane | producent Tadeks

Domy prefabrykowane

domy prefabrykowaneDomy prefabrykowane, określane również jako domy gotowe – to domy na miarę współczesnych czasów! To innowacyjne rozwiązanie na polskim rynku budownictwa drewnianego, import z krajów skandynawskich i zachodu, gdzie niezmiennie cieszy się ogromnym uznaniem. Drewniany szkielet prefabrykowany, to obecnie jedna z najnowocześniejszych i zarazem najbardziej popularnych technologii wznoszenia domów. Poszczególne elementy budynku realizowane są na podstawie projektu w suchych warunkach odpowiednio wyposażonej hali produkcyjnej z materiałów doskonałej jakości, a elementy przetransportowane na miejsce przeznaczenia, zmontowane są w bardzo krótkim czasie.

domy z prefabrykatów

Podstawową zasadą tej technologii w przeciwieństwie do tradycyjnych domów murowanych, jest niezrównanie wysoka jakość i precyzja wykonania elementów oraz szczelności połączeń poszczególnych warstw. Dzięki niezwykłej precyzji, technologia domów prefabrykowanych pozwala na budowanie doskonałej jakości domów energooszczędnych, domów pasywnych, a także domów zero energetycznych przy mniejszym (niż w przypadku tradycyjnych technologii) nakładzie finansowym i czasowym. Ściany domu prefabrykowanego mają budowę szkieletową, należy jednak pamiętać iż charakteryzują się masywniejszą bryłą od lekkich domów kanadyjskich ze względu na większe przekroje, oraz obustronne poszycie wszystkich ścian zewnętrznych i wewnętrznych odpowiednią płytą drewnopochodną.

 

domy prefabrykowane betonowe

Zalety domów prefabrykowanych:

  • Najwyższa jakość każdego elementu – wykonywanie części składowych w specjalnie dostosowanej fabryce, zamiast na placu budowy, pozwala na dokonanie bardzo precyzyjnej obróbki każdego elementu. Dzięki temu gotowe domy prefabrykowane są doskonałe już na poziomie detali, a wszelkie niezgodności projektowe wychwytywane zostają na etapie produkcji elementów.
  • Niezwykle krótki czas realizacji – technologia domów prefabrykowanych jest w tej dziedzinie absolutnie bezkonkurencyjna. Już po kilku tygodniach od rozpoczęcia prac, można wprowadzić się do gotowego domu.
  • Termoizolacja zapewniająca oszczędność energii – przegrody zewnętrzne wykonywane są prawie wyłącznie z materiałów termoizolacyjnych, dzięki temu, a także niezwykłej szczelności łączeń poszczególnych przegród i dodatkowych elementów, są to doskonałe domy energooszczędne, jak i pasywne.
  • Wieloletnia trwałość – dzięki precyzyjnie dobranym materiałom, a także najwyższej precyzji wykonania, gotowe domy prefabrykowane są bardzo odporne na działanie czasu oraz czynników zewnętrznych.
  • Technologia ta pozwala na realizację dowolnego projektu, zarówno utrzymanego w klasycznej stylistyce, jak i opartego o odważne i nowoczesne wizje architektoniczne.

domy z prefabrykatów drewnianychGotowe domy prefabrykowane to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy cenią sobie całkowitą swobodę w projektowaniu, najwyższą jakość, a także bardzo krótki czas realizacji. Technologia drewnianego budownictwa szkieletowego jest wbrew pozorom bardzo wymagająca, a jedyną jej wadą mogą być niekompetentni wykonawcy. Wybierając naszą firmę decydujecie się Państwo na profesjonalizm i najwyższe kwalifikacje zdobyte w toku wieloletniego doświadczenia. Nasze prace wykonujemy z największą starannością, dlatego realizacje Tadeks Fertig Haus spełniają najwyższe europejskie i światowe standardy.

 

domy z gotowych elementów

Domy prefabrykowane z gotowych elementów – systemy

Systemy prefabrykacji:

Prefabrykacja otwarta – to system budowy domów szkieletowych z elementów prefabrykowanych. W prefabrykacji otwartej prefabrykowaniu podlegają elementy ścian zewnętrznych, na które składa się drewniana konstrukcja ściany, pokryta płytą drewnopochodną. Prefabrykacji podlegać również może konstrukcja dachowa. W systemie prefabrykacji otwartej, po zmontowaniu konstrukcji ścian i dachu wraz z poszyciem, już na placu budowy wykonuje się pozostałe prace budowlane – montaż izolacji cieplnej, montaż folii paroizolacyjnej i płyt-okładzin wewnętrznych oraz kolejnych prac.

Prefabrykacja zamknięta – to bardziej zaawansowany system budowy domów szkieletowych. W tym systemie już w fabryce powstają kompletnie wykonane wszystkie elementy budynku oraz wykonane są wstępne prace elewacyjne. Domy wznoszone systemem prefabrykacji zamkniętej nazywa się domami gotowymi. Montaż domu trwa kilka dni.

KONTAKT

 

TADEKS FERTIG HAUS sp. z o.o. sp. k.
42-141 Przystajń/Polska

woj. śląskie

zakład produkcyjny: ul. Przemysłowa 1

 

NIP: PL5742062795

REGON: 368136059

KRS: 0000693102

 

NAPISZ LUB ZADZWOŃ

 

infolinia: +48 (34) 388 20 06
tel./fax+48 (34) 319 12 05
tel. kom. +48 691 524 232

tel. kom. +48 664 420 378
tel. kom. +48 602 513 324

tel. kom. +48 664 420 379

 

mail: biuro@tadeks.pl

 

Top