Domy z gotowych elementów. Czy można zbudować dom w kilka tygodni? | Tadeks

Blog

Domy z gotowych elementów – czy można zbudować dom w kilka tygodni?


31 października, 2019

domy z gotowych elementów

Domy z gotowych elementów

Czas to pieniądz, chociaż za pieniądze nie kupimy czasu. Nie warto więc marnować go kosztem oszczędności, które są jedynie pozorne. Skoro więc możesz szybciej cieszyć się realizacją swojego planu lub marzenia, to po co zwlekać?

Opłacalność wydajnych metod skracających czas realizacji zadań, doskonale zobrazować na przykładzie budowy domu. Do wyboru masz klasyczne konstrukcje murowane i te nieco bardziej innowacyjne. Standardowe wznoszenie domu oznacza stosunkowo powolne postępy. W drugim przypadku (np. przy stosowaniu konstrukcji prefabrykowanych), możesz wybudować swój azyl w kilka tygodni. Dziś chcemy zaprezentować Ci domy z gotowych elementów i ich zalety.

 

Domy z gotowych elementów – projekty szyte na miarę

 

Domy z prefabrykatów kojarzą się z tzw. “blokami z szarej, wielkiej płyty”. Nie są one zbyt atrakcyjne wizualnie, lecz jedno trzeba im przyznać: doskonale sprawdzają się jako wygodne i niezawodne obiekty mieszkalne. Gdy podczas trwania komunizmu nowe osiedla powstawały jak grzyby po deszczu, oceniano, że bloki mają posłużyć zaledwie 20-25 lat. Obecnie niektóre posiadają ponad 40 lat, a ich stan w dalszym ciągu jest nienaganny.

Musimy jednak zauważyć, że czasy się zmieniają. Technologia idzie do przodu, a dzięki niej mamy coraz większe możliwości. Można nawet powiedzieć, że powoli stają się one nieograniczone. Podobnie jest z domami z gotowych elementów. Kiedyś były to szybko stawiane “betonowe klocki”, natomiast dziś nie różnią się one niczym od klasyczny murowanych budynków i na pierwszy rzut oka nie da się ich odróżnić.

 

Jak to się odbywa?

 

Pierwszy etap to zakup lub zlecenie wykonania projektu. Następnie trafia on do fabryki, gdzie wszystkie elementy produkowane są zgodnie z dokumentacją i wybraną technologią. Domy z gotowych elementów mogą powstawać na bazie elementów drewnianych, betonowych i stalowych. Na samym końcu gotowe komponenty przewożone są na plac budowy i łączone przez wykwalifikowaną ekipę w całość.

 

Co z fundamentami?

 

Jeśli jest taka możliwość przy budowie fundamentów, najlepiej zlecić to zadanie firmie, która będzie odpowiedzialna za produkcję domu. Niemal wszystkie działalności zastrzegają sobie w umowie, że w przypadku samodzielnego wykonania fundamentów, mogą oni wnieść roszczenia i nałożyć poprawki, które będą oznaczać konieczność przebudowy. Doskonałym rozwiązaniem jest więc oferta Tadeks, ponieważ znajdziesz w niej zarówno domy z prefabrykatów, pasywne, zeroenergetyczne, biologiczne, jak i realizację płyt fundamentowych. Specjaliści zajmą się więc Twoim zleceniem od A do Z.

domy z gotowych elementów
 

Ile trwa i kosztuje budowa domów z gotowych elementów?

 

Domy z prefabrykatów to oferta dla klientów, którzy nie lubią lub nie mogą czekać. Podczas gdy dom murowany powstaje przez wiele miesięcy, nieruchomość z gotowych elementów może być gotowa do użytku po kilku tygodniach. Wszystko dzięki temu, że cała konstrukcja powstaje w zadaszonej fabryce, gdzie niesprzyjające warunki atmosferyczne nie stanowią problemu i nie stopują prac.

Wiele osób uważa, że wybudowanie domu do stanu deweloperskiego kompletnego, to najprostszy etap. Możliwe, lecz przykładowo dom z prefabrykatów można do tego momentu wznieść zaledwie w kilka tygodni, przy minimalizacji kosztów nawet do 30%. Oznacza to, że będzie taniej i szybciej, a dodatkowo właściciele otrzymają od renomowanych firm gwarancję.

Back to blog

KONTAKT

 

TADEKS FERTIG HAUS sp. z o.o. sp. k.
42-141 Przystajń/Polska

woj. śląskie

zakład produkcyjny: ul. Przemysłowa 1

 

NIP: PL5742062795

REGON: 368136059

KRS: 0000693102

 

NAPISZ LUB ZADZWOŃ

 

infolinia: +48 (34) 388 20 06
tel./fax+48 (34) 319 12 05
tel. kom. +48 691 524 232

tel. kom. +48 664 420 378
tel. kom. +48 602 513 324

tel. kom. +48 664 420 379

 

mail: biuro@tadeks.pl

 

Top