Z czego budować dom energooszczędny? Porady | Blog Tadeks

Blog

Z czego budować dom energooszczędny?


27 stycznia, 2021

W branży budowlanej dużą popularnością cieszą się domy energooszczędne. Polacy decydują się na posiadanie takiego domu, ponieważ jest to ekonomiczne rozwiązanie. Ponadto, budynki energooszczędne są przyjazne dla środowiska. Żeby obiekt tego typu miał niskie zapotrzebowanie na energię zużywaną podczas eksploatacji, należy zadbać nie tylko o odpowiedni projekt, ale również właściwe materiały. Zatem, z czego budować dom energooszczędny?

Spis treści

Z czego wybudować dom energooszczędny – niezbędne materiały budowlane

Dom energooszczędny to taki, który nie zużywa więcej jak 70 kWh/m2 przez rok do ogrzania pomieszczeń, podgrzania wody oraz do zasilania urządzeń elektrycznych. Zastanawiając się, z czego budować dom energooszczędny, zawsze trzeba mieć na uwadze to, że powinny być to najnowsze materiały z branży budowlanej. Tylko takie maksymalnie ochronią ściany zewnętrzne przed przechłodzeniem wnętrza, a także ucieczką ciepła na zewnątrz. Eksperci, którzy zajmują się budowaniem domów energooszczędnych, mają spore rozeznanie w parametrach murowych i izolacyjnych. Na tej podstawie są w stanie dobrać najlepsze rozwiązania.

z czego dom energooszczędny

Kwestią podstawową, wpływająca na to, z czego dom energooszczędny powinien być zrobiony, jest uwzględnienie izolacyjności termicznej ścian. Materiały budulcowe i termoizolacyjne mogą dotyczyć zarówno technologii jedno – , dwu -, jak i trójwarstwowej. Dla ścian jednowarstwowych wystarczy zastosować ciepłe bloczki z betonu komórkowego ale to nie spełnia wymogu. Z kolei, przy ścianach o większej liczbie warstw liczy się zarówno rodzaj materiału konstrukcyjnego, jak i rodzaj materiału ociepleniowego. W tym wypadku poleca się szczególnie ciężki prefabrykat drewniany.

Z czego mogą być wykonane inne elementy?

Patrząc na dom energooszczędny, a dokładniej: z czego budować taki budynek, należy też zwrócić uwagę na okna i drzwi. W tym wypadku należy sugerować się szczelnymi rozwiązaniami. Z kolei, dla oszczędności energii warto wybrać pompy ciepła oraz wentylację z rekuperacją. Myśląc o tym, z czego wybudować dom energooszczędny kierować należy się zawsze zminimalizowaniem utraty ciepła. Na naszym blogu znajdziesz także informacje o tym, jak wykorzystać prąd z fotowoltaiki. Sprawdź!

Back to blog

KONTAKT

 

TADEKS FERTIG HAUS sp. z o.o. sp. k.
42-141 Przystajń/Polska

woj. śląskie

zakład produkcyjny: ul. Przemysłowa 1

 

NIP: PL5742062795

REGON: 368136059

KRS: 0000693102

 

NAPISZ LUB ZADZWOŃ

 

infolinia: +48 (34) 388 20 06
tel./fax+48 (34) 319 12 05
tel. kom. +48 691 524 232

tel. kom. +48 664 420 378
tel. kom. +48 602 513 324

tel. kom. +48 664 420 379

 

mail: biuro@tadeks.pl

 

Top