Małe energooszczędne domy do 100m2: zalety, koszt budowy | Tadeks

Blog

Małe energooszczędne domy do 100m2 – zalety, koszt budowy


28 listopada, 2019

Coraz więcej osób dochodzi do wniosku, że budowa domu o imponujących rozmiarach nie ma sensu, jeśli nie posiadamy dużej rodziny. Mieszkanie w bloku również nie należy do najprzyjemniejszych, więc małe domy energooszczędne wydają się najrozsądniejszą alternatywą.małe domy energooszczędne projekty

Warto zrobić jednak rozeznanie, ile kosztuje budowa takiej nieruchomości, jak dużo zajmie nam ona czasu lub jakie zalety posiadają domy energooszczędne. Dziś skupimy się na niewielkich obiektach poniżej 100 m2. Przekonaj się, że dom może powstać szybko, tanio i profesjonalnie.

 

Mały dom energooszczędny – zalety

 

Gdy mówimy o połączeniu ekologii i ekonomii, od razu myślimy o energooszczędnym wyposażeniu i nieruchomościach. Chociaż akcesoria typu solary i panele fotowoltaiczne zyskują coraz większą popularność, dom energooszczędny to przede wszystkim inteligentny, przemyślany i doinwestowany projekt. Jeśli potrzebujesz pomocy w wyborze materiałów i niezbędnego asortymentu, warto skontaktować się z firmą Tadeks. Specjalizuje się ona w budownictwie energooszczędnym, a w jej ofercie znajdziemy również m.in. domy: domy pasywne, zeroenergetyczne, domy biologiczne.

Koszt komponentów zapewniających energooszczędność prawdopodobnie zwróci się po kilku pierwszych sezonach. Później zacznie generować jedynie dodatkowe oszczędności do domowego budżetu.
Mały dom to również niewielkie zapotrzebowanie na ciepło. Ogrzanie wszystkich pomieszczeń będzie prostsze i szybsze, ponieważ uzyskasz odpowiednią temperaturę w każdym pokoju, bez konieczności wychładzania rzadko używanych części budynku. Jak widać, komfort na plus, a rachunki będą niższe.

Niewielki metraż jest także wygodny w utrzymaniu czystości. Sprzątanie, odkurzanie i ścieranie kurzu przebiega sprawnie, nie zajmuje zbyt dużo czasu i energii. Lokatorzy prawdopodobnie szybko docenią ten fakt, gdy podczas remontu i wykończenia będą musieli pielęgnować wnętrze oraz wyposażenie.

 

Koszt i czas realizacji – dom energooszczędny od A do Z

 

Planując budżet, musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, ile kosztują małe domy energooszczędne? Projekty oczywiście zależą od stopnia skomplikowania, lecz architekci dużo mniej czasu spędzają na pracy przy niewielkim metrażu, niż przy imponujących budowlach wielopiętrowych.

Skoro znasz już parametry swojego wymarzonego domu, pozostaje wybór technologii budowy. Do wyboru masz klasyczne budownictwo murowane i wykorzystanie prefabrykatów. Która opcja jest lepsza? Chociaż większość interesantów wybiera pierwszy wariant, rozsądniejszym rozwiązaniem jest inwestycja w domy wyprodukowane w fabryce. Dlaczego? Ponieważ skonstruowanie ich zajmuje ok. 30% mniej czasu i są o wiele tańsze w budowie. Dzięki temu, że konstrukcja powstaje w fabryce, warunki atmosferyczne nie stanowią problemu i nie są powodem przerywania prac. Gotowe prefabrykaty łączone są dopiero na placu budowy, co przy niskim metrażu również nie zajmie zbyt wiele czasu.

Czy okres budowy wydłuża się przy domach energooszczędnych? Otóż nie. Jest on taki sam, jak przy klasycznym budownictwie, ponieważ główna różnica leży w wykorzystywanych materiałach. Oczywiście rozróżniamy domy zeroenergetyczne, pasywne itp. Biorąc jednak pod uwagę wielkość nieruchomości i dostępną technologię, niewielki dom jednorodzinny może powstać w kilka tygodni – np. dzięki ww. prefabrykatom.

 

Krótkie podsumowanie

 

Jak widać, domy energooszczędne do 100m2 są w stanie nam zaoferować:

szybki czas realizacji,

niskie koszty budowy,

wygodę eksploatacji,

generowanie oszczędności,

niezawodność,

satysfakcję.

Czy warto więc w dalszym ciągu zastanawiać się nad inwestycją? Biorąc pod uwagę ww. informacje, mały dom jednorodzinny energooszczędny to obecnie najlepsza alternatywa dla osób, które nie planują dużej rodziny i chcą osiąść w komfortowym miejscu dostosowanym do indywidualnych oczekiwań. Nie czekaj i poszukaj już teraz ekipy, która pomoże Ci zrealizować marzenia.

Back to blog

KONTAKT

 

TADEKS FERTIG HAUS sp. z o.o. sp. k.
42-141 Przystajń/Polska

woj. śląskie

zakład produkcyjny: ul. Przemysłowa 1

 

NIP: PL5742062795

REGON: 368136059

KRS: 0000693102

 

NAPISZ LUB ZADZWOŃ

 

infolinia: +48 (34) 388 20 06
tel./fax+48 (34) 319 12 05
tel. kom. +48 691 524 232

tel. kom. +48 664 420 378
tel. kom. +48 602 513 324

tel. kom. +48 664 420 379

 

mail: biuro@tadeks.pl

 

Top