Dom bez rachunków: jak nie płacić za prąd i ogrzewanie? | Tadeks

Blog

Dom bez rachunków – czy można nie płacić za prąd i ogrzewanie?


29 kwietnia, 2020

Planowanie budowy domu wiążę się z wieloma kalkulacjami – zarówno na etapie stawiania fundamentów, jak i w fazie końcowej, podczas szacowania wysokości rachunków. Opłaty za prąd i gaz wciąż rosną, co w wielu przypadkach może rodzić pewne obawy i wątpliwości. A co, gdyby tak całkowicie uniezależnić się od wydatków związanych z eksploatacją? Zobacz, czym jest dom bez rachunków i jakie zmiany nastąpiły w budownictwie!

 

Czym charakteryzuje się dom bez rachunków?

 

Polska, jako kraj członkowski Unii Europejskiej, wprowadza szereg czynności skierowanych na wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. Coraz większą popularnością cieszą się więc funkcjonalne rozwiązania, których celem jest poprawa jakości środowiska. Przykładem tego jest dom bez rachunków , czyli koncepcja zakładająca projektowanie budynków samowystarczalnych, których koszty związane są jedynie z niewielkimi opłatami stałymi. Dom bez rachunków funkcjonuje w oparciu o specjalną instalację PV, działającą w systemie opustu, bilansującą roczne zużycie energii za ogrzewanie. Co więcej, budownictwo tego typu zaliczane jest do kategorii plus energetycznej. W praktyce oznacza to tyle, że ilość energii z odnawialnych źródeł energii przewyższa ilość zużywaną przez budynek.

 

Korzyści płynące z budowy domu bez rachunków

 

Koncepcja domu bez rachunków zakłada zrezygnowanie z budowy kominów spalinowych i wentylacyjnych, magazynów na opał czy kotłowni, co w dużej mierze generuje oszczędności związane z brakiem konieczności budowy skomplikowanych pomieszczeń. Co więcej, ze względu na wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, koszty związane z ogrzewaniem domu, wody czy prądu są symboliczne i nie powinny przekraczać 20 złotych. Przy budowie domu bez rachunków wykorzystuje się bezobsługowe i bezemisyjne systemy technologiczne, co ma korzystny wpływ na stan środowiska, a także zdrowie mieszkańców. Zamontowana w budynku pompa ciepła zapewnia efektywne ogrzewanie, a nowoczesna instalacja fotowoltaiczna gwarantuje redukcję stężenia dwutlenku węgla i wilgoci w pomieszczeniach na rzecz pozbawionego roztoczy, bakterii i alergenów powietrza.

domy bez rachunku za prąd i ogrzewanie

 

Trendy w budownictwie

 

Wraz ze zmianą podejścia do rozwiązań ekologicznych, zmieniło się także myślenie w kontekście budowy domów. Coraz większą wagę przykłada się do funkcjonalności, bezpieczeństwa i wygody. Nie bez znaczenia jest też troska o ochronę środowiska. Wysoką klasą energetyczną mogą pochwalić się np. domy pasywne, budowane z uwzględnieniem czynników naturalnych. To właśnie ekologiczne rozwiązania cieszą się dużą popularnością w wielu branżach – również w budownictwie.

 

Zależy Ci na tym, aby maksymalnie obniżyć koszty związane z eksploatacją? Dom bez rachunku za prąd i ogrzewanie to innowacyjne rozwiązanie, o którym robi się głośno na całym świecie!

 

Back to blog

KONTAKT

 

TADEKS FERTIG HAUS sp. z o.o. sp. k.
42-141 Przystajń/Polska

woj. śląskie

zakład produkcyjny: ul. Przemysłowa 1

 

NIP: PL5742062795

REGON: 368136059

KRS: 0000693102

 

NAPISZ LUB ZADZWOŃ

 

infolinia: +48 (34) 388 20 06
tel./fax+48 (34) 319 12 05
tel. kom. +48 691 524 232

tel. kom. +48 664 420 378
tel. kom. +48 602 513 324

tel. kom. +48 664 420 379

 

mail: biuro@tadeks.pl

 

Top