Przekroje konstrukcji | Producent domów energooszczędnych, pasywnych, drewnianych, prefabrykowanych

Przekroje konstrukcji

tadex iconJeszcze niedawno porównując domów budowanych metodą tradycyjną z domami budowanymi w technologii ciężkiego prefabrykatu drewnianego, większość zarzutów wobec technologii drewnianej wynikała z naszej rzeczywistości budowlanej, mentalności i niewielkiej skłonności do wprowadzania zmian. Z roku na rok następuje spora zmiana mentalności inwestorów a zmienia się to na lepsze głównie pod wpływem wzrostu świadomości, otwarciu na zachód oraz chęci dogonienia państw bardziej rozwiniętych a co za tym idzie pozostawienia daleko za sobą niechlubnych czasów zacofania PRL. W myśl tych tendencji budownictwo przechodzi gruntowną ewolucję i właśnie w trend tej ewolucji idealnie wpisuje się technologia, którą prezentujemy.. W celu jeszcze lepszego zaprezentowania naszej technologii pragniemy przybliżyć wizualny zarys konstrukcji ścian, stropu oraz dachu – kształtowane przez lata doświadczeń naszej firmy pozwalają w jak największym stopniu korzystać z dobrodziejstw jakie niesie ze sobą nasza technologia.

Ściany w konstrukcji ciężkiego prefabrykatu drewnianego, nie tylko pozwalają zachować mniejszą grubość (około 20%) przy zachowaniu lepszych parametrów izolacyjności niż tradycyjne domy murowane, ale również demonstrują doskonałe właściwości cieplne, które gruntownie poprawiają mikroklimat panujący wewnątrz domu i umożliwiają tańsze długoterminowe użytkowanie. Standardowa grubość ścian zewnętrznych w technologii TFH (tadeks fertig haus) przy zachowaniu współczynnika U=0,13 W/m2K to tylko 32,5 cm, gdzie przy ścianie wykonanej metodą tradycyjną musimy przyjąć około 48,0 cm (co znacznie podnosi koszty budowy domu i minimalizuje przestrzeń wewnątrz co jest znaczące przy mniejszych budynkach). W zależności od wymagań względem inwestycji dopasowujemy grubość izolacji i konstrukcji, dostawcę materiałów, specyfikację REI (palności) i wymogi akustyczne.

Poniżej przedstawiamy PRZYKŁADOWE przekroje ścian, stropów oraz dachu wg; propozycji naszej firmy bazujące na obecnych zapytaniach. Niemniej istnieje możliwość dokonania zmian zgodnie z indywidualnym zapotrzebowaniem, wymaganym współczynnikiem czy rodzajem materiałów w tym wykonaniem ścian dyfuzyjne otwartych (na wełnie drzewnej/skalnej) lub pozbawionych poszycia z płyty drewnopochodnych (w zapytaniu ofertowym proszę o zaznaczenie jaki przekrój przegród mamy opracować):