Ciężki prefabrykat drewniany. Zalety technologii TFH | producent Tadeks

Ciężki prefabrykat drewniany

zalety prefabrykatów - ikonaJesteśmy producentem i wykonawcą budynków prefabrykowanych w technologii ciężkiego prefabrykatu drewnianego zgodnie rozwiązaniami i technologią TFH (Tadeks Feritg Haus) – prefabrykaty wykonujemy na naszej nowoczesnej hali produkcyjnej o powierzchni przekraczającej 2500m2 przy użyciu nowoczesnego parku maszynowego i obrabiarek numerycznych CNC renomowanej Niemieckiej firmy Hundegger. Z roku na rok coraz większa liczba inwestorów w Polsce i Europie przekonuje się do uroków mieszkania w domach prefabrykowanych o konstrukcji drewnianej, gdyż powodów do zainwestowania w drewniane domy szkieletowe jest wiele. Nasi inwestorzy mogą wykonać dowolny projekt według własnej specyfikacji, a także modyfikować gotowe projekty na etapie adaptacji, aby w pełni wyciągać walory ich przyszłej inwestycji.

 

ciężki prefabrykat drewniany

Prefabrykaty drewniane – najważniejsze informacje

 
 

Ciężki prefabrykat drewniany to elementy konstrukcyjne budynku: ściany wewnętrzne i zewnętrze, strop i dach – elementy posiadają obustronne poszycie i wypełnione są wysokiej klasy izolacją termiczną i akustyczną. Dodatkowo ściany zewnętrzne posiadają zamontowaną stolarkę okienna i warstwę docieplenia, która możliwa zamontowanie finalnej warstwy wykończeniowej według projektu takiej jak: tynk dekoracyjny, deska elewacyjna, płyty elewacyjne, klinkier lub inne. Do produkcji naszych prefabrykatów używamy wyłącznie certyfikowanych materiałów CE i rozpoznawalnych producentów z Polski i Europy.

 

 

prefabrykaty drewniane

systemy budownictwa drewnianego

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Do podstawowych zalet ciężkiego prefabrykatu drewnianego w technologii TFH należą:

 

  • Właściwości zdrowotne, naturalne drewno posiada zdolność samoregulacji wilgotności oraz stwarza we wnętrzu budynku specyficzny, przyjemny mikroklimat.
  • Domy prefabrykowane systemem szkieletu drewnianego TFH, mają znacznie przeważający stosunek izolacji cieplnej nad metodami budownictwa tradycyjnego, przy znacznie mniejszej grubości ścian.
  • Drewniane domy charakteryzują się niezwykle krótkim czasem potrzebnym na ich realizację. Prefabrykacja umożliwia wznoszenie domów gotowych zaledwie w kilka dni.
  • Wykluczając prace ziemne, do budowy domów drewnianych nie jest potrzebne wykonywanie żadnych prac mokrych, dzięki czemu wyróżnia je spośród innych technologii brak sezonowości.
  • Niewielka waga domów z drewna pozwala na ograniczenie kosztów fundamentowych, przez co redukowane są koszty całej inwestycji.
  • Niepodważalną zaletą domów drewnianych jest możliwość przeprowadzenia w prosty sposób przebudowy oraz modernizacji, co ma znaczący wpływa na ich funkcjonalność w dłuższej perspektywie.
  • Doskonałe właściwości termoizolacyjne domów szkieletowych pozwalają na spore oszczędności w zakresie wydatków związanych z ogrzewaniem budynku.