Tadeks Fertig Haus - kolejny program, kolejny sukces !! | Producent domów energooszczędnych, pasywnych, drewnianych, prefabrykowanych

Aktualności

Tadeks Fertig Haus – kolejny program, kolejny sukces !!


1 lipca, 2020

Dofinansowanie otrzyma 112 projektów na łączną kwotę przekraczającą 66 mln złotych, z czego aż 93 wnioski dotyczą mikro i małych przedsiębiorstw, a 19 średnich. Projekty wybrane do dofinansowania obejmują m.in. wsparcie branży medycznej, usług rehabilitacyjnych, kosmetycznych oraz gastronomii i przemysłu czasu wolnego.

– Inwestycje w MŚP to nabór wyjątkowy, realizowany na zmienionych zasadach, które umożliwiła Komisja Europejska i tzw. Specustawa funduszowa, przyspieszająca proces organizowania naborów ze środków unijnych. Po każdej rundzie, trwającej 2 tygodnie od razu przystępowaliśmy do oceny formalnej i merytorycznej , by fundusze jak najszybciej trafiły do firm z regionu. Dzięki temu, bezpośrednio po zamknięciu konkursu, mamy już wybrane do dofinansowania projekty złożone w pierwszej rundzie, stosowną uchwałę Zarząd Województwa podjął 30 czerwca. Ze 175 wniosków 112 otrzyma dofinansowanie na łączną kwotę przekraczającą 66  mln złotych, z czego aż 93 wnioski dotyczą mikro i małych przedsiębiorstw, a 19 średnich – komentuje Krzysztof Spyra, dyrektor Śląskiego Centrum Przedsiębiorczości. Tak szybkie rozstrzygnięcie I rundy, to wielka zasługa pracowników Śląskiego Centrum Przedsiębiorczości i ich tytanicznej pracy, za którą bardzo dziękuję – dodaje dyrektor Spyra.

Powrót do aktualności