Dom nowoczesna stodoła. Styl, projekt | Producent domów energooszczędnych, pasywnych, drewnianych, prefabrykowanych

Blog

Domy w stylu stodoły – charakterystyka


26 czerwca, 2020

Trendy potrafią ulec zmianie w ciągu sezonu. Co ciekawe, często nawiązują one do znanych już rozwiązań, a ich innowacyjność polega na niewielkich modernizacjach. Jednym z takich przykładów są coraz chętniej wybierane domy w stylu stodoły.

Remont domu czy budowa nowego, a jeśli już – w jakim stylu? Jednym z ciekawszych rozwiązań ostatnich lat jest powrót do tradycji rustykalnej. Czym charakteryzują się budynki w typie innowacyjnej stodoły? Czy to dobry wybór dla rodziny? Czy taka konstrukcja może być energooszczędna lub pasywna? Sprawdź, co warto wiedzieć na jej temat i zastanów się, czy nie jest to rozwiązanie Twoich problemów.

 

Styl stodoły – czym się charakteryzuje?

 

Prosta bryła,  duże okna, dachem dwuspadowym bezokapowym. Konstrukcja stodoły jest wyjątkowo interesująca. Teoretycznie jest to prosta bryła ze spadzistym dachem, czyli nic innowacyjnego, co mogłoby zainteresować wymagających klientów. W praktyce otrzymują oni ogromną ilość opcji wykończenia budynku na nieograniczone sposoby. Piękno tkwi w prostocie. Przekonaj się o tym na własne oczy z naszymi inspiracjami. Odważni interesanci mogą sięgnąć po szerokie okna, witryny lub nawet przeszklone ściany. Przy obecnej technologii tworzyw wykorzystywanych w nowoczesnym budownictwie, takie rozwiązania gwarantują energooszczędność i maksymalne wykorzystanie potencjału promieni słonecznych.

Czemu akurat dach bezokapowy? Brak tego elementu pozwala dotrzeć do budynku większej ilości słońca. Pozytywnie wpłynie to na magazynowanie ciepła, ograniczając tym samym ilość wykorzystywanego paliwa. Jedna niewielka zmiana zapewni dodatkowe oszczędności w budżecie domowym już podczas pierwszego sezonu grzewczego.

Styl nowoczesnej stodoły w budownictwie.

 

Dom stodoła – eko rozwiązanie

 

Chcesz jeszcze bardziej ograniczyć ilość zużywanej energii potrzebnej na ogrzewanie budynku? Zainteresuj się zakupem paneli słonecznych. Chociaż proces inwestycji, montażu i eksploatacji wydaje się skomplikowany, w praktyce jest to banalnie proste. Wystarczy skontaktować się z firmą realizującą takie usługi, by pomogła ona określić Twoje możliwości montażu i efektywność instalacji. Dodatkowo każda działalność gwarantuje wsparcie w otrzymaniu dofinansowania, wyboru, instalacji paneli i eksploatacji.

Stodoła to natomiast perfekcyjna konstrukcja do zastosowania solarów słonecznych ze względu na kształt i wielkość pokrycia dachowego. Jest ono stosunkowo proste, dlatego nic nie powinno zakłócać przechwytywania promieni słonecznych przez fotowoltaikę. Warto pamiętać o tym już na etapie zakupu działki i planowania budynku. Dzięki temu doskonale ulokujesz obiekt w taki sposób, by czerpać maksymalne korzyści z rozwiązań i systemów oferujących tryb oszczędzania energii.
Nieograniczone możliwości personalizacji
Chcesz, by Twój dom był elegancki i ponadczasowy? Parterowa nowoczesna stodoła z poddaszem, dwuspadowym dachem bezokapowym i dużą ilością okien, witryn lub przeszklonych ścian to perfekcyjna inwestycja. Dom to miejsce, do którego wracamy po pracy lub szkole i chcemy czuć się w nim swobodnie oraz bezpiecznie. Należy więc dostosować go do osobistych preferencji.

 

Potęga prostoty

 

 

Wykończenie elewacji i zewnętrznej części budynku nie powinno być skomplikowane. Możesz wybrać dwa rozwiązania – tradycyjne i nowoczesne. W klasycznych projektach króluje kolor brązowy, nawiązujący do naturalnych desek. Przy nowoczesnych najczęściej wykorzystywane są chłodne i minimalistyczne połączenia stonowanych odcieni i bieli.

Jak zaplanować aranżację i rozkład pomieszczeń budynku w stylu nowoczesnej stodoły? Wielu projektantów oferuje interesujące warianty, które są puste w środku. Jest to tania opcja umożliwiająca maksymalny zakres personalizacji, ponieważ klienci mogą sami zdecydować, jak rozmieścić ściany, instalacje i wyposażenie. Jeśli nie jest to domek letniskowy, a dom całoroczny, należy zrobić to razem z architektem. Skontaktuj się ze specjalistami z firmy Tadeks i zobacz, jak mogą Ci oni pomóc przy realizacji projektu domu – stodoły.

Back to blog