Remont domu czy budowa nowego? Przebudowa i zakup | Producent domów energooszczędnych, pasywnych, drewnianych, prefabrykowanych

Blog

Remont starego domu czy budowa nowego – co się bardziej opłaca?


26 czerwca, 2020

Własny dom to marzenie wielu z nas. Miejsce, w którym będziemy relaksować się po pracy lub szkole, wychowywać dzieci i spędzać czas z bliskimi powinno być dostosowane do wszystkich Twoich potrzeb. Nie możesz zatem chodzić na kompromisy. Stwórz własny azyl w taki sposób, by był on ostoją zarówno dla Ciebie, jak i reszty lokatorów.

Budowa nowej nieruchomości to atrakcyjna propozycja przy obecnych możliwościach technologicznych i wiedzy. Trzeba jednak przyznać, że zadanie nie jest najprostsze w realizacji. Alternatywą jest zakup i remont starego domu, co często wydaje się dużo tańszą drogą wyboru. Działki z takimi obiektami są tańsze, a otrzymujemy przecież już dom, do którego możemy wprowadzić się od razu po finalizacji.

 

Taniej budować czy remontować?

 

Wszystko zależy od wybranej technologii, projektu i budżetu. Koszt budowy nowego domu (nie licząc zakupu działki) zaczyna się od ok. 100 tys. zł. Górna granica nie istnieje. Biorąc pod uwagę prefabrykaty i nowoczesne rozwiązania, dom można z powodzeniem wybudować w ciągu 4-8 tygodni. Czy tani i szybko zbudowany dom może być wytrzymały i zadowalający? Oczywiście, że tak. Jest jednak pewien istotny warunek. Może on powstać jedynie w miejscu z dogodnym dojazdem (ze względu na ilość maszyn przewożących i ustawiających prefabrykaty), a jego metraż nie będzie należeć do imponujących. Domy z keramzytu produkowane w fabrykach charakteryzują się imponującą odpornością na niesprzyjające warunki. Są więc świetną alternatywą dla tradycyjnego budownictwa.

 

Przebudowa starego domu – uważaj na zagrożenia

 

Na portalach z ogłoszeniami dot. nieruchomości, znajdziesz mnóstwo ofert przedstawiających domy i budynki wymagające renowacji oraz odbudowy. Co ciekawe, ich ceny są zazwyczaj atrakcyjne. Często można spotkać się z sytuacją, w której koszt zakupu posesji z wybudowanym obiektem jest niższy, niż pustej działki budowlanej. Oczywiście na rynku często pojawiają się okazje warte uwagi. Jeżeli polujesz na takie opcje, warto udać się na oględziny z rzeczoznawcą, który oceni stan nieruchomości, ewentualne koszty przebudowy starego domu i opłacalność. W innym wypadku ryzykujesz nie tylko pieniędzmi, ale również zdrowiem, bezpieczeństwem, a nawet życiem lokatorów.

Remont starego domu - koszty.

 

Remont domu czy budowa nowego – co wybrać?

 

Jesteś inwestorem z pasją i sentymentem do danego miejsca lub znalazłeś okazję, która jest w dobrym stanie i wymaga jedynie kosmetycznych poprawek? Remont starego domu to świetna propozycja. Będzie to miejsce z duszą, które mimo wielu modernizacji pozostawi swój niepowtarzalny klimat. W odpowiedzi na pytanie: taniej budować czy remontować mogą pomóc Ci specjaliści.

Chcesz stworzyć bezpieczne i komfortowe miejsce dla siebie oraz swojej rodziny na lata? Jeśli nie jesteś specjalistą ds. remontowo-budowlanych, postaw na nowe budownictwo. Unikniesz w ten sposób wielu nieprzyjemności związanych z przebudową lub renowacją, które mogą być kosztowne. Dodatkowo spersonalizujesz nieruchomość pod indywidualne potrzeby i oczekiwania domowników lub gości. Określenie kosztów i czasu wymaganego na remont lub budowę jest niemal niemożliwe. Wszystko zależy od wyborów inwestora.

 

Jeżeli chce on korzystać z prefabrykatów i niewielkiego projektu, nowy dom może powstać w 2 miesiące. Przy budownictwie murowanym czas budowy może wydłużyć się nawet do kilka lat. Z remontami starych domów jest podobnie. Są na rynku okazje wymagające szybkiego odświeżenia, które przy budżecie kilkunastu tysięcy złotych można doprowadzić do zadowalającego stanu. Zdarzają się jednak sytuacje, w których pozornie dobra okazja będzie wymagać wyburzenia lub generalnej przebudowy.

Co zatem zrobić? Skontaktować się ze specjalistami, którzy odpowiedzą na Twoje pytania i pomogą znaleźć rozwiązanie, np. eksperci z firmy Tadeks! Dom energooszczędny, dom pasywny to piękne, nowoczesne budownictwo i oszczędność pieniędzy!

Back to blog

KONTAKT

 

TADEKS FERTIG HAUS sp. z o.o. sp. k.
42-141 Przystajń/Polska
biuro: ul. Nowa 56

zakład produkcyjny: ul. Przemysłowa 1

 

NIP: 5742062795

REGON: 150025245

KRS: 0000693102

 

NAPISZ LUB ZADZWOŃ

 

infolinia: +48 (34) 388 20 06
tel.+48 (34) 319 12 05
tel. kom. +48 691 524 232

tel. kom. +48 664 420 378
tel. kom. +48 602 513 324

tel. kom. +48 664 420 379

 

mail: biuro@tadeks.pl

 

Top