Budynek pasywny w klasycznej bryle - Anielski Dwór | Blog Tadeks

Blog

Budynek pasywny w klasycznej bryle ?


10 lipca, 2017

Niech jednak nie zbije Was to z tropu… W tym przypadku mamy bowiem do czynienia z niezwykłym przykładem, jaki pod jednym dachem skupia w sobie budynek zwany „Anielskim Dworem” zrealizowany przez firmę Tadeks Fertig Haus (tadeks.pl)

 

Ta z pozoru dobrze wszystkim znajoma bryła budynku, dyskretne detale i stonowana kolorystyka, są przykładem doskonałego połączenia tradycji z jednoczesnym zastosowaniem nowoczesnych rozwiązań technologicznych, a przede wszystkim z energooszczędnością oraz ekologicznym podejściem do sposobu budowania, które to właściwie stają się dla nas już z dnia na dzień koniecznością.

 

Anielski Dwór wyróżnia się nie tylko niebywałą jakością wykonania i dbałością o każdy detal, ale również, co szczególnie zwraca uwagę, ukazuje jak idealnie uzupełniają się tu zarówno tradycyjna estetyka eksterieru wraz z funkcjonalnością nowoczesnego wnętrza i energooszczędnością na miarę XXI wieku. Wszystkie te czynniki sprawiają, że powstał budynek o niezwykłych parametrach energooszczędności, przyjazny środowisku naturalnemu a zarazem funkcjonalny i praktyczny. Technologia w jakiej został zrealizowany prezentowany budynek pasywny, dopiero „raczkuje“ na polskim rynku budownictwa w przeciwieństwie do innych krajów Europy Zachodniej jak Niemcy, Austria czy Skandynawia, gdzie budowa w konstrukcji prefabrykatu drewnianego, stanowi mocną podstawę tamtejszego rynku budowlanego.

 

Budynek pasywny Anielski Dwór

Firma Tadeks Fertig Haus prezentuje dom, gdzie zastosowanie znakomitych rozwiązań technicznych w parze z ekologią, daje oszczędne, a zarazem komfortowe użytkowanie. Anielski Dwór to budynek pasywny, w którym na próżno szukać tradycyjnej kotłowni, jest on bowiem wyposażony w nowoczesną pompę cieplną, system rekuperacji, pasywne przeszklenia, oświetlenie led czy odkurzacz centralny. Jednak na nic zadałaby się owa technika, gdyby nie wysoce energooszczędna konstrukcja budynku w technologii prefabrykatu drewnianego. Dzięki owej technologii możemy bowiem pozwolić sobie na niewielki wkład energii potrzebnej do ogrzania budynku przy minimalnej utracie ciepła, ponieważ współczynnik przenikania ścian budynku wynosi zaledwie U = 0,12 W/m2K  (dla porównania w bud. tradycyjnych to 0,30 W/m2K – 0,40 W/m2K ). Należy także wspomnieć, iż zastosowana technologia pozwoliła skrócić proces budowlany do niezbędnego minimum 3 miesięcy przy uwzględnieniu 263 m2 powierzchni netto, a z uwagi na brak występowania prac mokrych, pozwala na natychmiastowe zamieszkanie tuż po zakończeniu wszystkich robót.

 

Uwzględniając tak wiele zalet, wokół energooszczędnego i pasywnego budownictwa prefabrykowanego w konstrukcji drewna panuje „dobry klimat“. Technologia pozwala na szybkie i bezproblemowe wybudowanie wymarzonego i zdrowego domu, a preferencyjne kredyty na ten cel oraz zapowiadane od 2013 roku bezzwrotne dopłaty będą stanowiły znaczne wsparcie dla inwestorów.

Back to blog

KONTAKT

 

TADEKS FERTIG HAUS sp. z o.o. sp. k.
42-141 Przystajń/Polska

woj. śląskie

zakład produkcyjny: ul. Przemysłowa 1

 

NIP: PL5742062795

REGON: 368136059

KRS: 0000693102

 

NAPISZ LUB ZADZWOŃ

 

infolinia: +48 (34) 388 20 06
tel./fax+48 (34) 319 12 05
tel. kom. +48 691 524 232

tel. kom. +48 664 420 378
tel. kom. +48 602 513 324

tel. kom. +48 664 420 379

 

mail: biuro@tadeks.pl

 

Top