Jak wybudować dom za 100 tys. - czy jest to możliwe? | Blog Tadeks

Blog

Jak wybudować dom za 100 tys. zł?


28 kwietnia, 2021

Decyzja o budowie domu budzi zawsze wiele emocji. Jedną z najważniejszych kwestii, od której zaczynamy, to ustalenie naszego budżetu. Od tego zależy wybór projektu naszego przyszłego domu. To, czy zdecydujemy się na budowę metodą tradycyjną czy wybierzemy bardziej nowoczesne metody i postawimy na ekologię wybierając domy pasywne, pozwalające na znaczne oszczędności energii, będzie miało konsekwencje w tym, ile wydamy na realizację celu. Aktualne rozwiązania, które są dostępne na rynku, znacznie różnią się od tych, które pamiętamy sprzed kilku lat. W zależności od technologii możemy zaoszczędzić nie tylko czas trwania budowy, ale również pieniądze. Projekt pozwala nam dopasować przyszły dom do własnych potrzeb i jest pierwszym krokiem w planowaniu budżetu. W tym artykule pokazujemy jak wybudować dom za 100 tys.!

Aktualna sytuacja związana z pandemią koronawirusa znacznie przyspieszyła nasze plany o budowach domu. Coraz więcej z nas pracuje aktualnie zdalnie w swoich mieszkaniach i coraz częściej zaczynamy myśleć, a może jednak dom? Aktualne trendy wynajmu pokazują również dużo wyższe zainteresowanie wynajmem domów, niż było to w poprzednich latach, dzięki temu zaczynamy rozważać również domy w kategoriach inwestycyjnych. Cena w takich sytuacjach ma znaczenie, zwłaszcza jeśli nie chcemy dodatkowych dofinansowań zewnętrznych, np. w postaci kredytu hipotecznego proponowanego przez bank.

Spis treści

Od czego zależy koszt budowy domu?

Poniżej najważniejsze etapy budowy domu, dzięki którym łatwiej będzie nam oszacować koszty takiej budowy:

  • wybór projektu – pytanie najważniejsze: jaki dom potrzebujesz? Czy to ma być dom o dużej powierzchni, piętrowy czy może mały domek, w którym będziemy spędzać tylko wakacje.
  • określenie możliwości finansowych – ile masz gotówki, czy chcesz skorzystać z kredytu bankowego, a może postanowisz, że większość rzeczy zrealizujesz własnymi rękami. Świadomość kluczowych etapów budowy ułatwi nam oszacowanie potencjalnych kosztów. Z łatwością odnajdziemy przykładowe informacje na temat kosztów stanu surowego czy domów wykonanych “pod klucz”.
  • wybór systemu budowy – pytanie podstawowe, czy chcesz to zrobić sam w systemie gospodarczym czy realizację prac zlecisz profesjonalnej firmie. Wykonując część prac samodzielnie na pewno możesz oszczędzić, pod warunkiem, że masz czas na to, żeby się tym zająć i wiesz jak to zrobić. Samodzielna realizacja nie będzie możliwa, w przypadku wyboru nowoczesnych rozwiązań, na przykład w postaci domu pasywnego. Taki dom mimo początkowych wyższych nakładów finansowych, pozwoli zaoszczędzić w przyszłości, gdyż zużywa 8 razy mniej energii niż tradycyjny dom.

budowa domu za 100 tys

Jak i czy da się wybudować dom za 100 tys.?

Na pewno posiadanie własnej działki, której nie będziemy musieli kupić, przybliży nas do tego planu. Znaczenie będzie miała również wielkość takiego domu. Biorąc pod uwagę drożejące materiały budowlane, ciężko będzie nam zmieścić się w tym budżecie, jeżeli wybierzemy projekt dużego domu. Bardziej realne projekty będą oscylować wokół 50 m2. Ciekawym rozwiązaniem będą również domy bez pozwolenia na budowę, których powierzchnia zabudowy nie może przekroczyć 35 m2. Rozwiązaniem mogą być również domy prefabrykowane, określane również jako gotowe, które znacznie skracają czas realizacji projektu. Coraz częściej pojawiają się też oferty gotowych domów modułowych, dostarczanych w kontenerze do samodzielnego złożenia. Budowa takiego domu trwa do kilku tygodni, a czas potrzebny na montaż to zaledwie kilka dni. Wykorzystanie prefabrykatów w budownictwie możliwe jest dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii. Deklarowany koszt takich domów szacowany jest na niższy niż w przypadku tradycyjnego budownictwa.

Back to blog

KONTAKT

 

TADEKS FERTIG HAUS sp. z o.o. sp. k.
42-141 Przystajń/Polska

woj. śląskie

zakład produkcyjny: ul. Przemysłowa 1

 

NIP: PL5742062795

REGON: 368136059

KRS: 0000693102

 

NAPISZ LUB ZADZWOŃ

 

infolinia: +48 (34) 388 20 06
tel./fax+48 (34) 319 12 05
tel. kom. +48 691 524 232

tel. kom. +48 664 420 378
tel. kom. +48 602 513 324

tel. kom. +48 664 420 379

 

mail: biuro@tadeks.pl

 

Top