Jak szybko zbudować dom? Praktyczny poradnik | Blog Tadeks

Blog

Jak szybko zbudować dom? 4 porady


25 lipca, 2022

Spis treści

Budowa domu wiąże się zarówno ze sporym nakładem finansowym, jak i długim czasem wykonania. Na drugi aspekt wpływa stworzenie projektu, oczekiwanie na wydanie pozwolenia na budowę oraz sama budowa. Istnieją jednak sposoby, dzięki którym postawisz swój wymarzony dom w krótszym czasie. Jak szybko wybudować dom? Sprawdź nasze porady, które pomogą Ci spełnić swoje marzenie w przeciągu kilku miesięcy.

Jak szybko zbudować dom?

1. Budowa domu do 70m2 bez pozwolenia

Dzięki przepisom wprowadzonym w styczniu 2022 roku, dom do 70m2 można postawić bez pozwolenia. Znacznie skraca to cały proces oczekiwania. Taki dom możesz postawić na dowolnej działce, jeśli tylko pozwalają na to przepisy. Zapoznaj się z naszym artykułem „Budowa domu bez pozwolenia w praktyce. 6 kwestii, o których musisz wiedzieć”, który przybliży Ci najważniejsze fakty o budowie domu bez pozwolenia.

2. Wybierz sprawdzoną ekipę budowlaną

Jeżeli nie chcesz, aby budowa Twojego domu ciągnęła się w nieskończoność, postaw na sprawdzoną ekipę budowlaną, która posiada duże doświadczenie i ma dobre opinie. Sprawny zespół nie tylko szybciej uwinie się z pracą, ale wykona ją również starannie z wykorzystaniem najnowszych technologii. Nasza firma Tadeks Fertighaus posiada wieloletnie doświadczenie w branży i powstała z ogromnej pasji. Zajmujemy się produkcją budynków oraz konstrukcji prefabrykowanych, zatrudniamy wysoko wykwalifikowanych pracowników i korzystamy z najnowocześniejszego na rynku zaplecza maszynowego renomowanych niemieckich firm. Nasza ponad 20-letnia praktyka oraz wysokiej jakości sprzęt pozwoli Ci postawić dom w krótkim czasie.

jak szybko zbudować dom

3. Zdecyduj się na jeden z wielu gotowych projektów

W Internecie znajdziesz całą masę gotowych projektów domów. W ten sposób nie spędzisz wielu długich dni na zastanawianiu się nad najlepszym ułożeniem pomieszczeń, kształtem bryły lub umiejscowieniem okien. Nie będziesz musiał czekać, aż zatrudniony architekt przedstawi Ci swój pomysł, który później będziesz analizować. Wybierając gotowy projekt możesz zobaczyć przykładowe realizacje oraz zaoszczędzić na czasie.

4. Dom szybko budowany

Chcesz postawić dom, szybka budowa jest jednym z Twoich priorytetów? Współczesna technologia daje Ci szeroki wybór oraz możliwości, aby w krótkim czasie postawić całoroczny dom. Dom prefabrykowany z keramzytu lub innego gotowego materiału, to świetny sposób na szybką budowę. Sposób jego powstawania przypomina dom modułowy. Poszczególne elementy takie jak ściany, strop oraz dach, powstają w fabryce. Następnie zostają przewiezione na plac budowy, gdzie zostają połączone w jedną bryłę. Jeśli znajdziesz sprawną ekipę, już w kilka tygodni możesz zamieszkać we własnym domu! Koszt tak postawionego domu zależy oczywiście od zmieniających się cen materiałów budowlanych, szacuje się jednak, że 1m2 kosztuje od ok. 2400 – 3200 zł.

Domy modułowe to kolejne sprawdzone rozwiązanie, jeśli zależy Ci na czasie. Jest to konstrukcja powstała z połączenia kilku lub kilkunastu dużych elementów, które zostają wcześniej przygotowane w fabryce. Ile kosztuje dom modułowy? W zależności od zastosowanych rozwiązań technicznych oraz projektu, cena za 1m2 wynosi ok. 1400 – 1800 zł za stan surowy otwarty.

Chociaż budowa domu kojarzy się nam z przedsięwzięciem trwającym kilka lat, coraz częściej jesteśmy w stanie postawić dom w kilka tygodni lub miesięcy, wcale nie tracąc na jego jakości. Jeśli interesują Cię nie tylko szybko budowane domy, ale również budowa domów pasywnych, dzięki którym zaoszczędzisz zarówno czas, jak i pieniądze, to polecamy zapoznać się z naszym blogiem, na którym przybliżamy zalety domów energooszczędnych.

Back to blog

KONTAKT

 

TADEKS FERTIG HAUS sp. z o.o. sp. k.
42-141 Przystajń/Polska

woj. śląskie

zakład produkcyjny: ul. Przemysłowa 1

 

NIP: PL5742062795

REGON: 368136059

KRS: 0000693102

 

NAPISZ LUB ZADZWOŃ

 

infolinia: +48 (34) 388 20 06
tel./fax+48 (34) 319 12 05
tel. kom. +48 691 524 232

tel. kom. +48 664 420 378
tel. kom. +48 602 513 324

tel. kom. +48 664 420 379

 

mail: biuro@tadeks.pl

 

Top