Czas to pieniądz, lecz za pieniądze czasu nie kupisz. Chyba każdy zna to stare przysłowie, które najczęściej wykorzystywane jest przez profesjonalnych przedsiębiorców. Jeśli zastanowimy się nad tym głębiej, zawarto w nim 100-procent życiowej prawdy. Czasem warto zainwestować więcej, by zrealizować swoje marzenia w krótszym tempie. Odpowiedzmy sobie zatem na pytanie, ile trwa budowa domu jednorodzinnego i ile może ona kosztować.
Oczywiście wszystko zależy od wykorzystywanych materiałów, współpracy z ekipą budowlaną itp. Większość czynników mimo wszystko zależy od budżetu. Rozważymy więc i porównamy zarówno budżetowe, jak i profesjonalne metody powstawania nieruchomości. Zapraszamy serdecznie do lektury!
Inwestując we współpracę z najlepszymi profesjonalistami, kupując od ręki wszystkie niezbędne materiały i planując cały proces budowy od A do Z, musimy liczyć się z okresem między 3-6 miesięcy. W większości przypadków trwa to jednak znacznie dłużej, np. rok.
Doprowadzenie nieruchomości do stanu zerowego obejmuje takie czynności jak:
Ile czasu zajmie ten etap? Przy sprzyjających warunkach ok. miesiąc. Następnym poziomem jest stan surowy otwarty. Do obowiązkowych prac zaliczamy m.in.:
Ocenia się, że sprawna ekipa specjalistów, poradzi sobie z tymi zadaniami w 2-4 miesiące. Oczywiście wszystko zależy od wielkości inwestycji. Żeby zakończyć najprostszy proces budowy i doprowadzić ją do stanu surowego zamkniętego, należy:
Można powiedzieć, że miesiąc powinien wystarczyć. Łącznie jednak poświęcimy na wymurowanie domu ok. pół roku. Dlaczego zazwyczaj wszystko trwa dłużej? Ponieważ trzeba liczyć się z opóźnieniami przez problemy techniczne lub niesprzyjające warunki atmosferyczne. Poprawki spowodowane opadami deszczu, wysokimi i niskimi temperaturami lub silnym wiatrem, potrafią być naprawdę uciążliwe.
Zakładając, że jedna firma będzie odpowiadać zarówno za teren pod budowę, fundamenty, projekt, jak i finalną realizację, dom może powstać w kilka tygodni. Minimalizacja czasu realizacji nie oznacza wcale większych kosztów, ponieważ okazuje się, że taki wybór może obniżyć finalną sumę nawet o 30 procent! Czy nie jest to atrakcyjna propozycja dla wszystkich osób zarządzających domowym budżetem? W końcu budowa będzie tańsza i szybsza.
Ponieważ najważniejsze elementy produkowane są w fabryce, przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Warunki atmosferyczne nie stanowią zatem przeszkody i nawet jeśli nie są one sprzyjające, proces produkcji cały czas trwa. Gdy wszystkie części lub moduły są gotowe, transportowane są one na teren budowy, gdzie zostają złożone w całość. Omijamy więc większość czasochłonnych etapów, które są problematyczne przez ogromną ilość niewiadomych – od ekipy, przez jakość materiałów, po zaawansowanie narzędzi i pogodę.
Ile kosztuje budowa domu jednorodzinnego z prefabrykatów? Wszystko zależy od zaawansowania projektu. Jeśli chcesz poznać szczegóły i otrzymać indywidualną wycenę, skontaktuj się z doświadczonymi firmami zajmującymi się fabryczną produkcją nieruchomości. Zachęcamy do kontaktu z firmą Tadeks, która może pochwalić się obecnością w branży od 25 lat. Zapoznaj się z ofertą domów, które mogą powstać już w trzy miesiące! Oprócz standardowych konstrukcji z prefabrykatów oferują m.in. domy pasywne, energooszczędne, biologiczne i zeroenergetyczne. Jest zatem w czym wybierać.