Ile trwa budowa domu jednorodzinnego? Ile kosztuje? | Tadeks

Blog

Ile trwa budowa domu jednorodzinnego?


11 listopada, 2019

Ile trwa budowa domu

 

Ile trwa i kosztuje budowa domu?

 

Czas to pieniądz, lecz za pieniądze czasu nie kupisz. Chyba każdy zna to stare przysłowie, które najczęściej wykorzystywane jest przez profesjonalnych przedsiębiorców. Jeśli zastanowimy się nad tym głębiej, zawarto w nim 100-procent życiowej prawdy. Czasem warto zainwestować więcej, by zrealizować swoje marzenia w krótszym tempie. Odpowiedzmy sobie zatem na pytanie, ile trwa budowa domu jednorodzinnego i ile może ona kosztować.

 

Oczywiście wszystko zależy od wykorzystywanych materiałów, współpracy z ekipą budowlaną itp. Większość czynników mimo wszystko zależy od budżetu. Rozważymy więc i porównamy zarówno budżetowe, jak i profesjonalne metody powstawania nieruchomości. Zapraszamy serdecznie do lektury!

 

Klasyczne budownictwo murowane

 

Inwestując we współpracę z najlepszymi profesjonalistami, kupując od ręki wszystkie niezbędne materiały i planując cały proces budowy od A do Z, musimy liczyć się z okresem między 3-6 miesięcy. W większości przypadków trwa to jednak znacznie dłużej, np. rok.

Doprowadzenie nieruchomości do stanu zerowego obejmuje takie czynności jak:
-budowę ścian fundamentowych lub piwnicy,
-izolowanie części podziemnej,
-rozprowadzenie wszystkich instalacji poziomych,
-ułożenie podkładu betonowego.

 

Ile czasu zajmie ten etap? Przy sprzyjających warunkach ok. miesiąc. Następnym poziomem jest stan surowy otwarty. Do obowiązkowych prac zaliczamy m.in.:
-wymurowanie ścian i kominów,
-wykonanie stropów,
-wybetonowanie schodów żelbetowych,
-skonstruowanie więźby dachowej,
-ułożenie wstępnego pokrycia z papy.

Ocenia się, że sprawna ekipa specjalistów, poradzi sobie z tymi zadaniami w 2-4 miesiące. Oczywiście wszystko zależy od wielkości inwestycji. Żeby zakończyć najprostszy proces budowy i doprowadzić ją do stanu surowego zamkniętego, należy:
-zbudować ściany działowe wewnątrz obiektu,
-zamontować okna,
-wstawić drzwi,
-ułożyć docelowe pokrycie dachowe.

Można powiedzieć, że miesiąc powinien wystarczyć. Łącznie jednak poświęcimy na wymurowanie domu ok. pół roku. Dlaczego zazwyczaj wszystko trwa dłużej? Ponieważ trzeba liczyć się z opóźnieniami przez problemy techniczne lub niesprzyjające warunki atmosferyczne. Poprawki spowodowane opadami deszczu, wysokimi i niskimi temperaturami lub silnym wiatrem, potrafią być naprawdę uciążliwe.

 

Ile czasu trwa budowa domu z prefabrykatów?

 

Zakładając, że jedna firma będzie odpowiadać zarówno za teren pod budowę, fundamenty, projekt, jak i finalną realizację, dom może powstać w kilka tygodni. Minimalizacja czasu realizacji nie oznacza wcale większych kosztów, ponieważ okazuje się, że taki wybór może obniżyć finalną sumę nawet o 30 procent! Czy nie jest to atrakcyjna propozycja dla wszystkich osób zarządzających domowym budżetem? W końcu budowa będzie tańsza i szybsza.

 

Jak wygląda taka budowa domu? Ile trwa i dlaczego tak krótko?

 

Ponieważ najważniejsze elementy produkowane są w fabryce, przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Warunki atmosferyczne nie stanowią zatem przeszkody i nawet jeśli nie są one sprzyjające, proces produkcji cały czas trwa. Gdy wszystkie części lub moduły są gotowe, transportowane są one na teren budowy, gdzie zostają złożone w całość. Omijamy więc większość czasochłonnych etapów, które są problematyczne przez ogromną ilość niewiadomych – od ekipy, przez jakość materiałów, po zaawansowanie narzędzi i pogodę.

Ile kosztuje budowa domu z prefabrykatów? Wszystko zależy od zaawansowania projektu. Jeśli chcesz poznać szczegóły i otrzymać indywidualną wycenę, skontaktuj się z doświadczonymi firmami zajmującymi się fabryczną produkcją nieruchomości. Zachęcamy do kontaktu z firmą Tadeks, która może pochwalić się obecnością w branży od 25 lat. Zapoznaj się z ofertą domów, które mogą powstać już w trzy miesiące! Oprócz standardowych konstrukcji z prefabrykatów, oferują m.in. domy pasywne, energooszczędne, biologiczne i zeroenergetyczne. Jest zatem w czym wybierać.

Back to blog