Budowa domu jednorodzinnego: ile kosztuje, ile trwa? Poradnik | Blog Tadeks

Blog

Ile trwa budowa domu jednorodzinnego?


11 listopada, 2019

Czas to pieniądz, lecz za pieniądze czasu nie kupisz. Chyba każdy zna to stare przysłowie, które najczęściej wykorzystywane jest przez profesjonalnych przedsiębiorców. Jeśli zastanowimy się nad tym głębiej, zawarto w nim 100-procent życiowej prawdy. Czasem warto zainwestować więcej, by zrealizować swoje marzenia w krótszym tempie. Odpowiedzmy sobie zatem na pytanie, ile trwa budowa domu jednorodzinnego i ile może ona kosztować.

 

Oczywiście wszystko zależy od wykorzystywanych materiałów, współpracy z ekipą budowlaną itp. Większość czynników mimo wszystko zależy od budżetu. Rozważymy więc i porównamy zarówno budżetowe, jak i profesjonalne metody powstawania nieruchomości. Zapraszamy serdecznie do lektury!

Ile trwa budowa domu jednorodzinnego? Klasyczne budownictwo murowane

 

Inwestując we współpracę z najlepszymi profesjonalistami, kupując od ręki wszystkie niezbędne materiały i planując cały proces budowy od A do Z, musimy liczyć się z okresem między 3-6 miesięcy. W większości przypadków trwa to jednak znacznie dłużej, np. rok.
 
Doprowadzenie nieruchomości do stanu zerowego obejmuje takie czynności jak:
 

 • – budowę ścian fundamentowych lub piwnicy,
 • – izolowanie części podziemnej,
 • – rozprowadzenie wszystkich instalacji poziomych,
 • – ułożenie podkładu betonowego.

ile trwa budowa domu jednorodzinnego
 
Ile czasu zajmie ten etap? Przy sprzyjających warunkach ok. miesiąc. Następnym poziomem jest stan surowy otwarty. Do obowiązkowych prac zaliczamy m.in.:
 

 • – wymurowanie ścian i kominów,
 • – wykonanie stropów,
 • – wybetonowanie schodów żelbetowych,
 • – skonstruowanie więźby dachowej,
 • – ułożenie wstępnego pokrycia z papy.

 
Ocenia się, że sprawna ekipa specjalistów, poradzi sobie z tymi zadaniami w 2-4 miesiące. Oczywiście wszystko zależy od wielkości inwestycji. Żeby zakończyć najprostszy proces budowy i doprowadzić ją do stanu surowego zamkniętego, należy:
 

 • – zbudować ściany działowe wewnątrz obiektu,
 • – zamontować okna,
 • – wstawić drzwi,
 • – ułożyć docelowe pokrycie dachowe.

 
Można powiedzieć, że miesiąc powinien wystarczyć. Łącznie jednak poświęcimy na wymurowanie domu ok. pół roku. Dlaczego zazwyczaj wszystko trwa dłużej? Ponieważ trzeba liczyć się z opóźnieniami przez problemy techniczne lub niesprzyjające warunki atmosferyczne. Poprawki spowodowane opadami deszczu, wysokimi i niskimi temperaturami lub silnym wiatrem, potrafią być naprawdę uciążliwe.

 

Ile czasu trwa budowa domu jednorodzinnego z prefabrykatów?

 

Zakładając, że jedna firma będzie odpowiadać zarówno za teren pod budowę, fundamenty, projekt, jak i finalną realizację, dom może powstać w kilka tygodni. Minimalizacja czasu realizacji nie oznacza wcale większych kosztów, ponieważ okazuje się, że taki wybór może obniżyć finalną sumę nawet o 30 procent! Czy nie jest to atrakcyjna propozycja dla wszystkich osób zarządzających domowym budżetem? W końcu budowa będzie tańsza i szybsza.

 

Jak wygląda taka budowa domu jednorodzinnego? Ile trwa i dlaczego tak krótko?

 

Ponieważ najważniejsze elementy produkowane są w fabryce, przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Warunki atmosferyczne nie stanowią zatem przeszkody i nawet jeśli nie są one sprzyjające, proces produkcji cały czas trwa. Gdy wszystkie części lub moduły są gotowe, transportowane są one na teren budowy, gdzie zostają złożone w całość. Omijamy więc większość czasochłonnych etapów, które są problematyczne przez ogromną ilość niewiadomych – od ekipy, przez jakość materiałów, po zaawansowanie narzędzi i pogodę.

Ile kosztuje budowa domu jednorodzinnego z prefabrykatów? Wszystko zależy od zaawansowania projektu. Jeśli chcesz poznać szczegóły i otrzymać indywidualną wycenę, skontaktuj się z doświadczonymi firmami zajmującymi się fabryczną produkcją nieruchomości. Zachęcamy do kontaktu z firmą Tadeks, która może pochwalić się obecnością w branży od 25 lat. Zapoznaj się z ofertą domów, które mogą powstać już w trzy miesiące! Oprócz standardowych konstrukcji z prefabrykatów oferują m.in. domy pasywne, energooszczędne, biologiczne i zeroenergetyczne. Jest zatem w czym wybierać.

Back to blog

KONTAKT

 

TADEKS FERTIG HAUS sp. z o.o. sp. k.
42-141 Przystajń/Polska

woj. śląskie

zakład produkcyjny: ul. Przemysłowa 1

 

NIP: PL5742062795

REGON: 368136059

KRS: 0000693102

 

NAPISZ LUB ZADZWOŃ

 

infolinia: +48 (34) 388 20 06
tel./fax+48 (34) 319 12 05
tel. kom. +48 691 524 232

tel. kom. +48 664 420 378
tel. kom. +48 602 513 324

tel. kom. +48 664 420 379

 

mail: biuro@tadeks.pl

 

Top