Gotowe domy z paczki - czy jest to rozwiązanie dla Ciebie? | Blog Tadeks

Blog

Gotowe domy z paczki


14 lutego, 2018

Czy pamiętasz, jak w dzieciństwie budowałeś konstrukcje z klocków? Wszystko było takie proste, w kilkadziesiąt minut powstawały imponujące budowle z gotowych elementów. W rzeczywistości było to niemożliwe do wykonania, budowa domu trwa długie miesiące, a nawet lata. Podążając tym tropem i śladami dziecięcych marzeń, dzisiaj niemożliwe staje się możliwe – gotowe domy z paczki stanowią jeden z najnowszych trendów.

 

Fabryka domów

 

Wyobraź sobie, jak na miejsce budowy Twojego wymarzonego domu dostarczane są gotowe elementy, z których następnie w kilkakrotnie krótszym czasie niż w przypadku domów murowanych powstaje budynek zgodny z Twoim projektem. Domy z paczki produkowane są w fabrykach. W pocie czołach fachowcy pracują nad każdym modułem nowego domu, aby na placu budowy tylko wszystko ze sobą połączyć, tworząc spójną całość.

 

Gotowe domy z paczki mogą być wykonane z różnych materiałów, wykorzystywane są: drewno, metal, stal inne tworzywa, z których produkowane są poszczególne komponenty. Czym jednak jest wspomniany „gotowy element”. Nie są to drzwi, okna i pojedyncza cegła. To duże fragmenty stropów, ściany, a zdarza się również, że nawet przestrzenne moduły, które są np. ćwiartką całego budynku.

 

Czy domy z paczki to rozwiązanie dla Ciebie?

 

Zastanawiasz się, czy dom modułowy spełni Twoje oczekiwania? Bardzo dużo mówi się o jego zaletach, jednak wciąż w naszym kraju nie jest to bardzo popularny rodzaj budownictwa. Gotowe domy z paczki produkowane są od podstaw na zamówienie, co pozwala firmom zajmującym się produkcją prefabrykatów stworzyć komponenty idealnie pasujące do projektu. Tak naprawdę często jest to realizacja wymarzonego projektu klienta.

 

W nowoczesnym budownictwie wykorzystuje się zaawansowaną technologię w celu wykonania precyzyjnych pomiarów. Tradycyjne metody zostały zastąpione programami komputerowymi, dzięki czemu każdy detal jest perfekcyjnie dopracowany. Usztywniające płyty poszycia dachów, ścian i stropów pozwalają na budowę domów modułowych nawet na szczególnie trudnym terenie.

 

Na placu budowy nie są składowane poszczególne elementy, nie ma konieczności wykorzystywania tak dużej ilości maszyn, jak w tradycyjnym budownictwie. To sprawia, że zachowany zostaje większy porządek w miejscu powstawania budynku, co przyczynia się do krótszego czasy realizacji projektu. Ten aspekt jest dla klienta w większości przypadków najważniejszy – gotowe domy z paczki są wznoszone w bardzo krótkim czasie. Na własne cztery ściany nie musisz czekać przez długie miesiące.

 

Czy to powrót wielkiej płyty?

 

Powracając do czasów PRL-u, zapewne każdy, kto zna te czasy, pamięta bloki budowane z wielkiej płyty. Do dnia dzisiejszego niektórzy wciąż w nich mieszkają. Wielka płyta nie zachwyca estetycznym wyglądem, jak też wysoką jakością, co dzisiaj mieszkańcy dostrzegają znacznie bardziej niż kilkadziesiąt lat temu. Prefabrykatów nie można z nimi utożsamiać, co jednak zdarza się zaskakująco często. Poszczególne moduły powstają w wyspecjalizowanych fabrykach skoncentrowanych na wysokiej jakości swoich produktów. Ponadto, każdy projekt jest realizowany indywidualnie, dom cechuje się oryginalnością i wysokim poziomem estetyki. Z wielką płytą pożegnaliśmy się już w ubiegłym stuleciu i nie chcemy do niej wracać.

 

Gotowe domy z paczki powstają coraz częściej, co jest zapowiedzią rozpowszechnienia tego trendu w najbliższej przyszłości. W krótkim czasie powstają budynki o wysokiej trwałości, solidnej konstrukcji i ciekawej architekturze. Żyjemy w czasach, w których każda sekunda jest na wagę złota, żyjemy szybciej i podobnie świadczonych usług wymagamy.

Back to blog

KONTAKT

 

TADEKS FERTIG HAUS sp. z o.o. sp. k.
42-141 Przystajń/Polska

woj. śląskie

zakład produkcyjny: ul. Przemysłowa 1

 

NIP: PL5742062795

REGON: 368136059

KRS: 0000693102

 

NAPISZ LUB ZADZWOŃ

 

infolinia: +48 (34) 388 20 06
tel./fax+48 (34) 319 12 05
tel. kom. +48 691 524 232

tel. kom. +48 664 420 378
tel. kom. +48 602 513 324

tel. kom. +48 664 420 379

 

mail: biuro@tadeks.pl

 

Top