Domy pasywne - zapoznaj się z zaletami tego rozwiązania | Blog Tadeks

Blog

Zalety domów pasywnych


14 lutego, 2018

Dla wielu są niedoścignionym marzeniem, dla innych celem, który z powodzeniem udaje im się zrealizować… tych pierwszych jest jednak znacznie więcej, ponieważ domów pasywnych w Polsce wciąż jest zdecydowanie mało. Nie zawsze jednak wynika to z braku możliwości realizacji swoim planów, ponieważ ta forma budownictwa wymaga tylko niewiele większych nakładów finansowych, które w trakcie eksploatacji zwracają się niezwykle szybko. Okazuje się, iż wciąż wiele osób nie jest świadomych zalet domów pasywnych.

 

Za dwa lata przestaniemy budować tradycyjne domy, tak wynika z zapewnień Unii Europejskiej, która zapowiedziała, że od 2020 roku wszystkie domy będą musiały być budowane w technologii pasywnej. Niemal zerowe zużycie energii, troska o środowisko, duże oszczędności – to tylko przykłady korzyści, jakie czekają na nas od 2020 roku.

 

Tania eksploatacja

 

Domy pasywne charakteryzują się niezwykle niskim zapotrzebowaniem na energię cieplną, która wynosi zaledwie 15 kWH/mkw/rok, co oznacza, że w skali roku zużywamy 1,5 m3 gazu ziemnego na m2 powierzchni domu. Ceny gazu, węgla oraz oleju regularnie wzrastają, natomiast koszty ogrzewania pochłaniają najwięcej pieniędzy z naszego domowego budżetu. Według licznych badań i statystyk na ogrzewanie mieszkania i wody przypada aż 80% wszystkich kosztów związanych z eksploatacją budynku. Domy pasywne są zatem o 80% tańsze w utrzymaniu niż tradycyjne domy, w których mieszka przeważająca większość Polaków.
Koszty te mogą być jeszcze niższe w momencie, kiedy zdecydujemy się na układ fotowoltaiczno-bateryjny, który zapewni nam energię elektryczną.

 

Dom na długie lata

 

Budownictwo pasywne wymaga stosowania się do rygorystycznych zasad oraz norm, które pozwalają stworzyć dom niezwykle efektywny energetycznie. To powoduje, że domy pasywne wyróżniają się wyjątkowo stabilną konstrukcją, natomiast wykorzystane do ich budowy materiały odpowiadają tym dostępnych na rynku w najwyższej jakości. Wszystkie ich elementy idealnie do siebie pasują, a precyzja wykonania konstrukcji i wykończenia przyczynia się do wieloletniej bezawaryjności. Wszystko do siebie doskonale pasuje, tworząc całość, która na długie lata zachowuje swój pierwotny stan.

 

W maksymalnym komforcie

 

Wyobraź sobie, że nie musisz niepotrzebnie doświetlać salonu w celu spędzenia w nim wolnego czasu z rodziną. Twoje dzieci nie są narażone na szkodliwe bakterie i wirusy, które rozwijają się w wilgotnych pomieszczeniach. Wchodząc wieczorem do sypialni, czujesz świeżość i powiew rześkiego powietrza, ponieważ temperatura, jaka w niej panuje, jest idealnie dostosowana do potrzeb Twojego organizmu. Takie są domy pasywnezapewniające wysoki komfort, pozwalając Ci zadbać o zdrowie Twoje i Twojej rodziny.

 

Świadoma ochrona środowiska

 

Współczesny człowiek jest coraz wierniejszym przyjacielem środowiska naturalnego. Jest świadomy, że pewne jego czyny i wybory szkodzą otoczeniu. Domy pasywne mogą być nawet samowystarczalne, zużycie paliw jest minimalne. To bardzo ważne, szczególnie że paliwa kopalne nie są niewyczerpalne i z każdym kolejnym rokiem jest ich coraz mniej. Mniej spalanych paliw kopalnych to również „ulga” dla środowiska naturalnego. Dzięki temu oddychamy czystszym powietrzem, co przekłada się na nasze zdrowie, jak też nie przyczyniamy się do zanieczyszczenia środowiska, w którym żyjemy.

 

Domy pasywne doskonale wpisują się również w najbardziej aktualne trendy architektoniczne. Są to proste bryły, o minimalistycznej formie i oszczędnym wzornictwie. Wyróżniają się jasną stylistyką, funkcjonalnym uporządkowaniem wszystkich elementów i świeżością. To powrót do epoki modernizmu, kiedy funkcjonalność budynku była ważniejsza od aspektów wizualnych. Obecnie jednak tę prostotę uważa się za prawdziwy kunszt architektoniczny.

Back to blog

KONTAKT

 

TADEKS FERTIG HAUS sp. z o.o. sp. k.
42-141 Przystajń/Polska

woj. śląskie

zakład produkcyjny: ul. Przemysłowa 1

 

NIP: PL5742062795

REGON: 368136059

KRS: 0000693102

 

NAPISZ LUB ZADZWOŃ

 

infolinia: +48 (34) 388 20 06
tel./fax+48 (34) 319 12 05
tel. kom. +48 691 524 232

tel. kom. +48 664 420 378
tel. kom. +48 602 513 324

tel. kom. +48 664 420 379

 

mail: biuro@tadeks.pl

 

Top