Dom modułowy: czy warto go budować? | Blog Tadeks

Blog

Czy warto budować dom modułowy?


28 września, 2022

Spis treści

Obecnie w budownictwie pojawiają się nowe trendy. Wśród nich można wyróżnić m.in. wznoszenie domów modułowych. Jakie zalety mają takie konstrukcje i dlaczego warto zdecydować się na ich postawienie?

Czym są domy modułowe?

Zastanawiasz się, co to jest dom modułowy? To konstrukcja powstająca z gotowych elementów, dzięki czemu czas jej wznoszenia jest znacznie krótszy. Najczęściej buduje się ją w technologii szkieletowej. Wówczas stosuje się drewno. Istnieje także metoda wykonywania budynków z keramzytobetonu, czyli stalowej ramy wypełnionej wspomnianą mieszanką.

czy warto budować dom modułowy

W domach modułowych często wykorzystuje się nowoczesne technologie, pozwalające na zmniejszenie kosztów związanych z utrzymaniem budynku. W gotowych projektach oferowanych przez producentów takich konstrukcji często uwzględnia się takie rozwiązania, jak np. pompy ciepła.

Dzięki temu klient może przebierać w dostępnych opcjach i wybrać taką, która sprawdzi się najlepiej w jego przypadku. Czasem istnieje również opcja zmodyfikowania konstrukcji zgodnie z własnymi potrzebami.

Zalety domów modułowych

Domy energooszczędne mają wiele zalet. Pozwalają one przede wszystkim na wzniesienie konstrukcji w bardzo krótkim czasie. To doskonałe rozwiązanie dla osób, którym zależy na szybkim wprowadzeniu się do własnego domu. Budowa takich konstrukcji nie jest też uzależniona od warunków pogodowych – nie trzeba czekać np. na wyschnięcie stropu. Dom zeroenergetyczny z prefabrykatów ma także takie zalety jak:

  • niskie koszty budowy,
  • możliwość powierzenia prac jednej ekipie,
  • czystość i łatwość prac na miejscu budowy,
  • szybsza realizacja inwestycji – zwykle to tylko kilka tygodni,
  • oszczędność kosztów związanych z eksploatacją budynku,
  • mniejsze ryzyko wystąpienia niedoróbek i błędów.

Jeśli zastanawiasz się, jak szybko zbudować dom, prefabrykaty mogą być doskonałą odpowiedzią. Obecnie w ten sposób możliwe jest wzniesienie nawet bardzo skomplikowanych budynków, zarówno mieszkalnych, jak i o wielu innych przeznaczeniach.

Dom modułowy czy warto

Często montaż nowoczesnych domów energooszczędnych jest droższy niż wzniesienie budynków murowanych. Wynika to z zastosowania nowoczesnych systemów pozwalających na ograniczenie wydatków związanych z wykorzystaniem mediów, jak prąd czy woda. Z czasem koszty zwracają się, dlatego w dłuższej perspektywie postawienie na domy modułowe wyposażone w nowoczesne technologie jest bardzo opłacalne.

Małe domy modułowe

W Polsce możliwa jest budowa domu bez pozwolenia krok po kroku pod warunkiem, że ma on określone wymiary. Wiele osób decyduje się na stworzenie konstrukcji, które są wykorzystywane wyłącznie w sezonie letnim. Popularne są też niewielkie domy modułowe pełniące funkcję noclegową, dla gości odwiedzających dany obiekt. Zastosowanie prefabrykatów pozwala na znacznie szybsze ukończenie budowy. W takich miejscach ma to ogromne znaczenie – w krótkim czasie możesz bowiem ukończyć inwestycję i korzystać z gotowego obiektu.

Dom modułowy – czy warto?

Wiele osób decyduje się na postawienie konstrukcji, jaką jest dom modułowy. Czy warto inwestować w takie rozwiązanie? To przede wszystkim sposób na oszczędność czasu i pieniędzy. W dłuższej perspektywie postawienie na dom energooszczędny modułowy pozwala również na zminimalizowanie kosztów eksploatacji. W takich budynkach najczęściej montuje się panele fotowoltaiczne, a także pompy ciepła, wentylację z rekuperację i inteligentne systemy. Pozwalają one na świadome i oszczędne zarządzanie instalacjami w obiekcie, co przekłada się bezpośrednio na zmniejszenie kosztów.

Czy warto budować dom modułowy? Tak, choć na początku jest to bardzo duża inwestycja. Niesie ona jednak za sobą wymierne korzyści, także te finansowe. To właśnie dlatego takie rozwiązanie w ostatnim czasie cieszy się ogromną popularnością.

Back to blog

KONTAKT

 

TADEKS FERTIG HAUS sp. z o.o. sp. k.
42-141 Przystajń/Polska

woj. śląskie

zakład produkcyjny: ul. Przemysłowa 1

 

NIP: PL5742062795

REGON: 368136059

KRS: 0000693102

 

NAPISZ LUB ZADZWOŃ

 

infolinia: +48 (34) 388 20 06
tel./fax+48 (34) 319 12 05
tel. kom. +48 691 524 232

tel. kom. +48 664 420 378
tel. kom. +48 602 513 324

tel. kom. +48 664 420 379

 

mail: biuro@tadeks.pl

 

Top