Czym są domy z paczki? Zalety, koszty | Blog Producenta Domów Tadeks

Blog

Dlaczego warto wybudować dom z paczki?


29 sierpnia, 2019

Hasło „dom z paczki” może budzić kontrowersje. To dość nietypowe rozwiązanie, które jednak cieszy się coraz większym zainteresowaniem klientów poszukujących sprytnego sposobu na szybkie wybudowanie nowoczesnego i solidnego obiektu mieszkalnego. Zastanawiasz się, jakie są zalety konstrukcji z prefabrykatów? Czytaj dalej i przekonaj się, że to rozwiązanie, które zupełnie rewolucjonizuje rynek budowlany.

 

Czym są domy z paczki?

 

Zanim przejdziemy do omówienia zalet domów z paczki, warto wyjaśnić, czym w ogóle są. Czym są domy z paczki? Pod tym tajemniczym pojęciem kryją się budynki, które powstają z wysokiej jakości drewnianych fabrykatów. Oznacza to, że proces ich produkcji odbywa się nie na placu budowy, a w fabryce. Następnie paczki z poszczególnymi elementami wystarczy dostarczyć na miejsce i ustawić na fundamentach – tak powstaje gotowy do zamieszkania, wytrzymały, energooszczędny i nowoczesny dom, który spełnia wszystkie normy budowlane.

 

Dom z paczki: zalety, które przekonają Cię do wyboru tego rozwiązania

 

Budynek z prefabrykatów może budzić wątpliwości – zwłaszcza, jeśli z taką technologią spotykasz się po raz pierwszy. Tymczasem ma ona już kilkadziesiąt lat i jest wdrażana przez ekspertów na terenie całej Europy i nie tylko. Na czym polega jej fenomen? Oto kluczowe atuty, jakimi wyróżniają się takie konstrukcje.

domy z paczki - czym są

 

Błyskawiczna budowa

 

Cały proces zaprojektowania i wybudowania domu z prefabrykatów trwa – od momentu zatwierdzenia projektu do przekazania kluczy nowym właścicielom – średnio 3-4 miesiące. Co ważne, pora roku, w którym prowadzone są prace, nie ma znaczącego wpływu na termin oddania obiektu. Jedynie fundamenty budynku muszą zostać wylane w sprzyjających warunkach termicznych. Ale już ustawienie prefabrykowanych elementów – wykonywanych w kontrolowanych warunkach w fabryce – może nastąpić nawet w środku zimy, gdyż nie ma to wpływu na jakość gotowej konstrukcji.
Sam proces składania domu z paczki zajmuje ekspertom z naszej firmy maksymalnie kilka dni roboczych!

 

Niewygórowany koszt budowy

 

Decydując się na budowę domu z drewnianych prefabrykatów, oszczędzasz podwójnie. Z jednej strony obniżasz wysokość inwestycji z uwagi na krótki czas powstania budynku. Z drugiej – sam koszt domów z paczki jest relatywnie niski. Całkowita kwota przeznaczona na jego skonstruowanie jest z porównywalna z tą, którą wydałbyś na zakup mieszkania o podobnej powierzchni. Tymczasem własny dom da Ci znacznie więcej prywatności, przestrzeni do życia i komfortu.

 

Niskie zapotrzebowanie na energię

 

Najwyższe koszty eksploatacji domu są związane z jego ogrzewaniem. Są one tym wyższe, im niższy standard energetyczny budynku. Jednak w przypadku domów z paczek nie musisz się obawiać nadmiernie wysokich wydatków na zapewnienie sobie komfortowej temperatury. Drewno konstrukcyjne KVH oraz BSH, które wykorzystujemy do ich budowy, w połączeniu z cienką, ale wydajną termoizolacją, sprawi, że Twój dom będzie tani do ogrzania. Budynek wpisze się w wymogi techniczne związane z zapotrzebowaniem na energię pierwotną, które zaczną obowiązywać już od 2021 roku.

 

 

Zdrowy mikroklimat

 

Czy zauważyłeś, że mieszkańcy krajów, w których popularne są drewniane domy, np. skandynawskich, cieszą się dobrym zdrowiem i dłuższym życiem? Jednym z czynników, które wpływają na stan ich organizmu oraz samopoczucie, jest właśnie tworzywo, z którego powstały ich domy. Wybierając drewno, masz pewność, że zamieszkasz w zdrowym, naturalnym mikroklimacie.
To oczywiście nie koniec zalet, którymi wyróżniają się nowoczesne domy z paczki. Warto wspomnieć również o ich elegancji, szerokich możliwościach wykończenia czy doskonałej izolacyjności akustycznej oraz odporności na trudne warunki pogodowe. A jeśli chcesz poznać bliżej to innowacyjne rozwiązanie konstrukcyjne, skontaktuj się z naszymi ekspertami i zamów darmową wycenę.

Back to blog

KONTAKT

 

TADEKS FERTIG HAUS sp. z o.o. sp. k.
42-141 Przystajń/Polska

woj. śląskie

zakład produkcyjny: ul. Przemysłowa 1

 

NIP: PL5742062795

REGON: 368136059

KRS: 0000693102

 

NAPISZ LUB ZADZWOŃ

 

infolinia: +48 (34) 388 20 06
tel./fax+48 (34) 319 12 05
tel. kom. +48 691 524 232

tel. kom. +48 664 420 378
tel. kom. +48 602 513 324

tel. kom. +48 664 420 379

 

mail: biuro@tadeks.pl

 

Top