Budowa domów drewnianych od A do Z | Blog Producenta Domów Tadeks

Blog

Budowa domów drewnianych od A do Z


29 sierpnia, 2019

Domy drewniane to konstrukcje znane od wieków. Solidne, eleganckie, ze zdrowym mikroklimatem – to tylko niektóre zalety takich obiektów. Dlatego powstają one również w XXI wieku. Różnica polega jednak na tym, jaka technologia jest stosowana do ich stworzenia. Dziś prym wiodą konstrukcje z prefabrykatów. Jak zatem wygląda obecnie budowa domów drewnianych? Omawiamy ten proces krok po kroku.

 

Budowa domów drewnianych – rozwiązanie na miarę naszych czasów

 

Pierwsze drewniane domy z prefabrykatów pojawiły się w Polsce pod koniec lat 80-tych. Jednak od tamtego czasu technologia ich tworzenia uległa znacznym zmianom. Dlatego obiekty, które powstają przy jej wykorzystaniu obecnie są:

 

  • – niezwykle solidne – otrzymasz na nie aż 30-letnią gwarancję,
  • – gotowe do dalszych modyfikacji – modułowa budowa sprawia, że swój drewniany dom możesz w każdej chwili rozbudować,
  • – energooszczędne – wysoki poziom termoizolacyjności (który przekłada się na niskie koszty ogrzewania) to efekt zastosowania specjalnie opracowanego drewna konstrukcyjnego oraz materiałów izolacyjnych oraz przemyślanego szkieletu budynku,
  • – szybkie do postawienia – cały proces, od wykonania projektu, do doprowadzenia budynku do stanu deweloperskiego trwa tylko kilka miesięcy!

 

A jak dokładniej wygląda budowa domów drewnianych tego typu?

 

Jak zbudować dom drewniany z prefabrykatów?

 

Budowę szkieletowego domu drewnianego, jak każdej innej konstrukcji, można podzielić na kilka etapów. Omówmy każdy z nich.

 

Wykonanie projektu

 

Wszystko zaczyna się od opracowania koncepcji budynku – określenia, jaką będzie miał bryłę, powierzchnię oraz ile pięter i pomieszczeń będzie zawierał. Klienci mogą skorzystać z gotowych projektów lub stworzyć własny, korzystając z pomocy ekspertów Tadeks. Co ważne, nowoczesna technologia budowy domów drewnianych pozwala realizować nawet najbardziej śmiałe i designerskie pomysły na bryłę i styl budynku.

 

Produkcja elementów konstrukcji drewnianej

 

Kiedy klient zatwierdzi projekt swojego domu drewnianego, do pracy przystępują specjaliści w fabryce elementów konstrukcyjnych. To tu odbywa się zasadnicza część pracy nad wykonaniem budynku. W ściśle kontrolowanych warunkach powstają poszczególne elementy budynku w wybranym systemie prefabrykacji – otwartym (wymagającym wykonania części prac budowlanych już na terenie, gdzie ma stanąć obiekt) lub zamkniętym (tak powstają domy gotowe – cieszące się największym uznaniem naszych klientów).

 

Wylanie fundamentów

 

Na placu budowy ekipa wykonuje stosowne wykopy i wylewa fundamenty oraz realizuje wszelkie dodatkowe prace ziemne, jakie są wymagane. Warto pamiętać, że ten etap jest jedynym, który musi zostać wykonany w sprzyjających warunkach pogodowych. Natomiast już sama budowa domu drewnianego może się odbyć nawet zimą, gdyż niskie temperatury i wilgotność nie mają wpływu na prefabrykowane elementy.

 

Złożenie domu drewnianego z prefabrykatów

 

Gdy zakład produkcyjny zakończy wytwarzanie prefabrykatów drewnianych i będą gotowe fundamenty, nadchodzi czas na postawienie konstrukcji szkieletowej. Prefabrykaty są transportowane na plac budowy i składane. Cały proces – o ile klient wybierze zamknięty system prefabrykacji – trwa zazwyczaj kilka dni. W tym czasie złożony zostaje szkielet budynku, a następnie wszystkie jego ściany oraz dach. W tak krótkim przedziale powstaje gotowa do zamieszkania konstrukcja w stanie deweloperskim. Jedyne, co pozostaje klientowi, to wykończenie wnętrz zgodnie ze swoimi preferencjami, wykonanie tzw. białego montażu, a na koniec umeblowanie przestrzeni i wprowadzenie się.
budowa drewnianego domu

Zastanawiasz się, ile kosztują gotowe domy drewniane? A może masz dodatkowe pytania? Jeśli tak, skontaktuj się ze specjalistami z firmy Tadeks – z przyjemnością pomożemy Ci zrealizować marzenia o własnym domu na lata!

Back to blog

KONTAKT

 

TADEKS FERTIG HAUS sp. z o.o. sp. k.
42-141 Przystajń/Polska

woj. śląskie

zakład produkcyjny: ul. Przemysłowa 1

 

NIP: PL5742062795

REGON: 368136059

KRS: 0000693102

 

NAPISZ LUB ZADZWOŃ

 

infolinia: +48 (34) 388 20 06
tel./fax+48 (34) 319 12 05
tel. kom. +48 691 524 232

tel. kom. +48 664 420 378
tel. kom. +48 602 513 324

tel. kom. +48 664 420 379

 

mail: biuro@tadeks.pl

 

Top