domy pasywne domy szkieletowe domy drewniane domy drewniane domy drewniane domy drewniane domy energooszczędne domy energooszczędne domy energooszczędne

Domy drewniane

Mamy nadzieję, że zainteresują państwa przygotowane przez nas informacje na temat domów drewnianych.

Drewniane domy kiedyś

Drewno jest doskonałym uniwersalnym surowcem, który od zarania dziejów umożliwiał człowiekowi przetrwanie. Stanowi ono trwały, a zarazem ciepły i przytulny materiał, dlatego właśnie z drewna wznoszono pierwsze domostwa.
Budowa drewnianych domów nie jest absolutnie żadną nowością. Także w Polsce niemal na każdym kroku napotykamy zabytkowe domy mieszkalne, bądź budynki o innym charakterze, wykonane właśnie z drewna.

Popularność domów drewnianych została z czasem nieco zminimalizowana, a sprawdzone od wieków drewno zaczęto zastępować betonem i stalą. Wielu z nas pamięta rozkwit tzw. "wielkiej płyty" przypadający na lata sześćdziesiąte i siedemdziesiąte dwudziestego wieku. Charakterystycznym wówczas elementem polskiej wsi był pustak żużlowy i eternit - wytwór cementowo-azbestowy, którego po wielu latach stosowania zakazano, ze względu na szkodliwe oddziaływanie.
Wraz z nadejściem lat dziewięćdziesiątych budownictwo drewniane powróciło do nas wraz z emigrantami, którzy przybywając na powrót do Polski przywieźli ze sobą z krajów skandynawskich, Niemiec, Kanady, USA, czy Austrii niezwykle popularne tam przez cały czas techniki budowy ekologicznych, pięknych i ciepłych domów z drewna. Popularność i zapotrzebowanie na domy z drewna, także w naszym kraju zaczęła wówczas intensywnie wzrastać. Dzięki dynamicznemu rozwojowi handlu, dostępu do materiałów budowlanych a także nowoczesnych technologii, które wcześniej były dla Polaków niestety prawie nieosiągalne – dla budownictwa drewnianego nadeszły czasy prawdziwego renesansu.

Do rozpowszechniania i rozwoju tej gałęzi architektury i budownictwa w Polsce, przyczyniły się w dużej mierze fundacja Amerykańsko-Polski Instytut Budownictwa oraz Stowarzyszenie Dom Drewniany, których celem od początku było właśnie promowanie budownictwa opartego na drewnie.


Drewniane domy dzisiaj

W dzisiejszym świecie architekci i inżynierowie projektując nie tylko domy mieszkalne, ale szkoły, przedszkola, żłobki, budynki administracyjne, sakralne itp. uwzględniają drewno.
Obecnie szkieletowe domy drewniane cieszą się ogromną i wciąż rosnącą popularnością.

Domy z drewna - to domy ekologiczne, funkcjonalne, a przy tym piękne. Charakteryzują się niezwykłą elastycznością metod budownictwa, a dzięki właściwościom izolacyjnym drewna, ściany mogą być cieńsze, co daje do 10% więcej przestrzeni, niż w przypadku innych metod budowlanych.
Ściana zewnętrzna w konstrukcji szkieletu drewnianego, może mieć przekrój stanowiący zaledwie połowę grubości ściany murowanej, zapewniając przy tym podwójną wartość izolacyjną, nie stwarząc jednocześnie tzw. mostków termicznych, które są tak powszechnie występującą wadą innych metod budowlanych. Uwzględniając rosnące znaczenie metod budownictwa o niskim zapotrzebowaniu energetycznym, domy drewniane odgrywają coraz ważniejszą rolę.

Fakty mówią same za siebie, drewniane domy prefabrykowane cieszą się nieustająco coraz większym zainteresowaniem.

Dlaczego warto wybudować drewniany dom

Budownictwo w konstrukcji drewnianej, to wydajne energetycznie budownictwo przyszłości. Nie narusza równowagi ekologicznej i jest wysoce skutecznym izolatorem, zapewniając znakomite warunki mieszkalne.

Z roku na rok coraz więcej inwestorów w Polsce przekonuje się do uroków mieszkania w domach prefabrykowanych o konstrukcji drewnianej, gdyż powodów do zainwestowania w drewniane domy szkieletowe jest wiele.

  • Podstawową zaletą domów z drewna są właściwości zdrowotne. Naturalne drewno posiada zdolność samoregulacji wilgotności oraz stwarza we wnętrzu budynku specyficzny, przyjemny mikroklimat.
  • Domy prefabrykowane systemem szkieletu drewnianego, mają znacznie przeważający stosunek izolacji cieplnej nad metodami budownictwa tradycyjnego, przy znacznie mniejszej grubości ścian.
  • Drewniane domy charakteryzują się niezwykle krótkim czasem potrzebnym na ich realizację. Prefabrykacja umożliwia wznoszenie domów gotowych zaledwie w kilka dni.
  • Wykluczając prace ziemne, do budowy domów drewnianych nie jest potrzebne wykonywanie żadnych prac mokrych, dzięki czemu wyróżnia je spośród innych technologii brak sezonowości.
  • Niewielka waga domów z drewna pozwala na ograniczenie kosztów fundamentowych, przez co redukowane są koszty całej inwestycji.
  • Niepodważalną zaletą domów drewnianych jest możliwość przeprowadzenia w prosty sposób przebudowy oraz modernizacji, co ma znaczący wpływa na ich funkcjonalność w dłuższej perspektywie.
  • Doskonałe właściwości termoizolacyjne domów szkieletowych pozwalają na spore oszczędności w zakresie wydatków związanych z ogrzewaniem budynku.

  

Gotowe domy drewniane Tadeks Fertig Haus

Zadowalające są fakty, iż społeczeństwo coraz bardziej dostrzega ogromne zalety budynków wykonanych w technologii prefabrykatu drewnianego, czego dowodem jest coraz szersze zainteresowanie, a w efekcie stale rosnące zapotrzebowanie.
Dzięki stosowaniu innowacyjnych metod oraz zdobytemu na przestrzeni lat doświadczeniu, oferujemy naszym klientom ekologiczne i energooszczędne domy drewniane, łączące w sobie tradycyjne rozwiązania architektoniczne z nowoczesnymi osiągnięciami techniki w dziedzinie budownictwa. Nasze umiejętności potwierdza uzyskany już w 1998 roku CERTYFIKAT TECHNOLOGICZNY DIN-1052 nadany przez INSTYTUT MPA LGA Norymbergia /Niemcy. Przestrzegając rygorystycznych zasad techniczno-konstrukcyjnych oraz stosowanie materiałów najwyższej jakości, w tym wyselekcjonowanego drewna budowlanego KVH, drewniane domy energooszczędne w naszym wykonaniu są produktem spełniającym wszelkie normy i standardy europejskie.
Rewelacyjne parametry termiczne (współczynnik przenikania ciepła U = 0,16 - 0,08 W/m²K) są jednoznaczne z niskim zapotrzebowaniem energetycznym naszych domów prefabrykowanych (E = 70 - 15 kWh/m²K).

Realizacja projektów indywidualnych z uwzględnieniem zakresu wykonawczego zgodnie z oczekiwaniem inwestorów, sprawia iż prefabrykowane domy drewniane firmy Tadeks Fertig Haus, mogą nosić pod każdym względem określenie "domów na miarę".
Wysoka jakość oraz estetyka wykonania naszych budynków jednocześnie w krótkim czasie i rozsądnej cenie jest gwarancją zadowolenia naszych klientów. To wysoce energooszczędne domy, które swoim mieszkańcom służyć będą niezawodnie przez długie lata.


Domy drewniane, energooszczędne, pasywne, szkieletowe